Jump to content
Sign in to follow this  
blue

Telefoane, tablete si alte gadget-uri.

Recommended Posts

Poate softul a stat prea mult pe lângă simi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta era evident. Întrebarea era de ce?

E normal ca prin uzura normala a acumulatorului sa piardă 15% deodată? Înțeleg ca nu mai ține la fel de mult ca una nouă, dar de ce descărcarea subită?

Pai daca era evident de ce te mai miri?!

 

Cand se strica acumulatorul isi modifica parametrii si capacitatea ramasa nu mai poate fi estimata corect. Desi estimarea spune ca ar mai avea capacitate 15% cat spui tu, el de fapt nu o mai are. Ca urmare ti se pare ca se descarca brusc. Dar de fapt el nu mai avea capacitatea aceea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

La iPhone 6S bateria a fost inlocuita de asemenea in garantie. Pe timp rece se inchidea telefonul cand ajungea la 50%.

Vezi ca iphone 6 functioneaza optim intre 0 grade si 35 de grade.. si nu mai functioneaza sub -20 grade si peste 45 de grade , oricum la sub -10 grade iti scade drastic bateria no matter what. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu n-am avut problema asta la 6s, am auzit tot taraboiul cu bateria care se descarca brusc etc., insa nu mi s-a intamplat niciodata, tine chiar foarte ok, se incarca repede, is multumit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, nush, eu n-am patit niciodata si-s la al 2-lea. primul a decedat din considerente mecanice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mereu cand am avut cate o problema, l-au inlocuit, nu mi-au reparat niciodata. cei mai de treaba is aia de la Noumax.

 

tare curios is de 8, dar probabil o sa imi curga din gura can vor anunta pretul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel mai probabil o sa fie 7s și 7s plus, nu 8.

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca nu scot anul asta ecran edge to edge, e de cacat faza. sigur apare si opt in septembrie si poate sar peste 7. Oricum e penibila treaba asta cu 6 si apoi imediat 6s etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Putem verifica daca se impune?

 

is niste curve de doi lei astia cu toate editiile lor aniversare

 

daca as fi ditamai compania, nu m-as gândi sa trag pe astia care practic mi-au stimulat veniturile constant fix cu ocazia aniversarii.

 

gen de ziua mea eu dau de baut, get it?

 

da' na, is doar un sclerozat rural care nu intelege mecanismele afacerilor de succes.

 

tot curve o sa-i cataloghez, in ciuda tuturor lipsurilor mele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, is convins ca merge, nu contest.

 

Doar mi se pare intr-un fel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uuu, mi-am gasit o curea foarte misto pentru apple watch, deci imi doream de mult ceva de genul asta, insa pe aia de la Hermes (asemanatoare cu asta) evident nu mi-o permit. In plus, la pachetul asta, practic ai 3 curele, depinde cum le potrivesti. Bratara groasa, simpla sau loop.

 

http://www.magazinulcuhuse.ro/p/curea-piele-naturala-icarer-classic-quadri-apple-watch-42mm/1207

 

in concluzie, recomand site-ul asta, au curele foarte misto si preturi foarte bune.

 

si am mai comandat-o pe asta cu zale metalice

 

http://www.magazinulcuhuse.ro/p/bratara-cu-zale-din-otel-inoxidabil-apple-watch-series-1-2-42mm-hoco-grand-slimfit/1367

 

si mai au modele misto

 

http://www.magazinulcuhuse.ro/c/apple-watch-series-1-2-42mm1

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

am din aia milanese loop si metalica asa si din piele, imi doream insa maxim una din aia manson, ma super bucur ca am gasit :) muream de ciuda ca n-am bani de hermes, insa aia e fix cum trebuie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm.. Nu stiu.

Chiar dacă s8 plus a fost lăsat în rezoluția default, adică 2220 x 1080, are mai mulți pixeli decât iPhone 7 plus, adică 1920 x 1080.

Pe lângă asta, ecranul la Galaxy pare mult mai luminos decât la iPhone.

Și oricum, când iPhone a murit, Galaxy încă avea 39% baterie, după 4 ore jumate. Asta înseamnă că Galaxy mai are în el baterie pt încă aproape 2 ore de utilizare în condiții similare.

Eu nu mă așteptam la așa mare diferență.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu stiu ce te mira, s8 are bateria mai mare, telefonul este mai nou, mi se pare firesc sa aiba un management al bateriei mai bun.

 

oricum, e fita ecranul ala, sunt foarte invidios.

Share this post


Link to post
Share on other sites

oricum, e fita ecranul ala, sunt foarte invidios.

Pacat ca are un look de telefon ieftin pe spate , pt mine nu displayul ala mi se pare un plus , ci faptul ca tine clar mai mult bateria , nu ma intereseaza ca are baterie mai mare , cica ca tine mai mult .

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Și eu.

Sunt curios dacă la Anker asta de tocmai l-am luat mai merge funcția de fast charge la Galaxy s8.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cine naibi sta sa care bateriile alea dupa el ?!

 

Incarcator in masina sau la birou, insa nu despre asta este vorba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

*pe care

 

CĂRÁ, car, vb. I. 1. Tranz. A duce ceva dintr-un loc în altul; a transporta

Practic e aproape imposibil să stai și să cari în același timp.

PS.

Bine ai revenit.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezi ca-i o boala treaba asta cu corecturile gramaticale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezi ca-i o boala treaba asta cu corecturile gramaticale.

Era felul meu de a-ți transmite că mă bucur că mai intri pe forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.