Jump to content
Sign in to follow this  
blue

Telefoane, tablete si alte gadget-uri.

Recommended Posts

Da, aia merge. Aia maro cu doua benzi pe sens nu-mi plăcea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Singurele notificări pe care le primesc is alea de la orange, in care-mi spun ca ma baga in puscarie daca nu le dau 70 de lei.

parca erau 72 si ceva...

Pole, fain ceasu. Poze la curea cand pui?

:)

Pune si tu o poza cu el pe mana, ca asa, cu poze facute de la 10 cm distanta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mas ii atat de generos ca face live-uri pe facebook si vorbeste la statie in acelasi timp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intr-un fel sau altul, toti folosim google, adobe, microsoft, apple samd.

Folosesc google, dar incerc sa permit minimul de informatii personale sa fie share-uit.

In plus de asta, nu permit aplicatiilor sa aiba acces la functiile telefonului de genul locatie, microfon, etc. De exemplu, nu permit la facebook sau twitter sau aiba acces la lista de contacte, nu permit la tastatura swiftkey sa-mi citeasca sms-urile, e-mail-urile, postarile de pe fb ca sa-mi invete cuvintele si exprimarea, astfel incat sa-mi sugereze tastatura cuvantele urmatoare dintr-o propozitie.

Si eu am mare grija la permisiuni. Unele aplicatii cer permisiune de acces pentru agenda, mesaje si tot felul de alte chestii cu care n-au nici o treaba in teorie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pune si tu o poza cu el pe mana, ca asa, cu poze facute de la 10 cm distanta...

nu, ca iar gaseste Similea sa se ia de mine ca-s dat cu crema, ca am manechiura facuta la fițe, sau cine stie ce imi mai gaseste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bag ..., cum ma ia vreo aplicatie cu prea multe notificari sau necesitati, "clic dreapta, delet, deten mortii tei".

 

cred ca in afara de alea cu care vine iphone-ul, mi-am pus in plus doar whatsapp si 9gag, in reset nimic. ma rog, si un fitness tracker mai bun pentru apple watch. nu vreau sa ma mai bazaie nimic, stau prost cu nervii oricum, am imbatranit. cred ca as innebuni sa stau sa primesc mesaje si notificari non stop de pe toate prostiile de site-uri de socializare, aplicatii si cacaturi sau cand face cate un prost vreun live pe facebook

 

si cand vad cate un update ma enervez, pentru ca orice update la telefon, inseamna update si la ipad si la ceas si la mac, pentru ca astia dau drumul la toate update-urile deodata pentru toate device-urile lor ca sa faci cu nervii.

 

apropos, mi-a venit azi si cureaua metalica, foarte misto :)

Cam asa si eu.

Incerc sa pastrez telefonul cu cat mai putine aplicatii.

In afara de forumuri, nu folosesc site-uri de socializare.

Telefonul vine cu aplicatii Google, Samsung si Microsoft. Nu le folosesc niciodata si le-am dezactivat pe cele pe care le-am putut dezactiva. Sunt puse in niste foldere ca sa nu am treaba cu ele.

Am doar 9GAG, aplicatia OLX, Speed Taxi, o aplicatie care iti gaseste pozele duplicate, o aplicatie pentru email, o aplicatie similara WhatsApp, dar mult mai putin folosita incat sa nu ma futa lumea la cap (stiu, sunt scelerat), Shazam, o aplicatie de lanterna, Pinterest si cam atat.

Notificari primesc doar de la email si mesaje. 

Incerc sa-mi pastrez viata cat mai simpla. N-am nervi de 100 de notificari pe zi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

le-am dezactivat pe cele pe care le-am putut dezactiva. 

Tot incerc si eu si nu reusesc. Cum ai facut? Ai instalat ceva aplicatie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Settings ---> Notifications ---> de acolo te descurci.

 

Daca am cazut intr-o capcana Rareseasca ---> scuza-ma pe mine!

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Bogdan, la Telegram te referi? imi zicea cineva ca e nush ce varianta la whatsapp, mega criptata ceva facut de rusi, dar n-am instalat. de fapt nici nu stiu daca merge pe iphone

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, Telegram folosesc.

E super ok.

Plus ca are si o varianta desktop pe care te poti loga daca stai la calculator.

E foarte bun si nu e inca folosit la scara larga, prin urmare nu ma streseaza lumea aiurea.

Ajunsesem sa primesc mesaje de cateva sute de cuvinte pentru descrierea unei probleme sau pentru diverse tampenii fara sens.

Nu cred ca e ok. Imi pretuiesc foarte mult timpul si nici nu-mi permit sa ma opresc din treaba de cateva zeci de ori pe zi pentru a raspunde la cine stie ce mesaj.

Si oricum chiar si Telegram-ul are notificarile oprite. Daca e urgenta, pot fi sunat.


Ce aplicatie ai pt poze duplicat?

Remo Duplicate Photos Remover.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

le-am dezactivat pe cele pe care le-am putut dezactiva. 

 

 

Settings ---> Notifications ---> de acolo te descurci.

 

Daca am cazut intr-o capcana Rareseasca ---> scuza-ma pe mine!

 

Ce capcana? Asa ma stii tu pe mine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

marea gafa blackberry ca n-au portat bbm-ul pe restul de platforme 

Share this post


Link to post
Share on other sites

marea gafa blackberry ca n-au portat bbm-ul pe restul de platforme 

https://www.bbm.com/en/

Gogal ajuta mereu. How to uninstall "x"

 

Sari primele 2 3 linkuri de keyword spam si vine solutia

E adevarat, insa folosesc direct aplicatia Internet nativa a Samsung-ului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

9 ore jumate pe baterie, din care 3 ore jumate screen on time.

9 ore 50 minute rămase până moare bateria.

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ia uite-l si pe Simi, activ la 6 dimineata, sambata. cred ca face repetitii pentru cand o avea copil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ah nu, asta in zilele bune te scoli tocmai la 6 si aici ma refer cand o incepe gradinita sau scoala. pana atunci, ai minim 4 treziri pe noapte, de regula in zbierete de exorcizare, pentru ca ori ii va fi foame, ori ii ies dintii, ori au colici, ori ies dracii din ei, este groaznic, cele 9 cercuri ale iadului, infernul lui dante. O sa dormi in tribunal cu capul pe masa si o sa arati ca un drogat in sevraj, pana ti se adapteaza organismul la nenorocirile astea. Nimeni nu ar trebui sa treaca prin asa ceva.

 

bine cu gradinita o sa fie si mai nasol, ca plantele astea nu-s in stare sa se imbrace singure si incepe alta forma de abuz psihic, pentru ca de obicei se caca pe ei, fix dupa ce i-ai imbracat, sau in masina si o iei de la capat.

 

e frumoasa reproducerea

Share this post


Link to post
Share on other sites

bine cu gradinita o sa fie si mai nasol, ca plantele astea nu-s in stare sa se imbrace singure si incepe alta forma de abuz psihic.

 

poti sa-i culci imbracati 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.