Jump to content
Sign in to follow this  
blue

Telefoane, tablete si alte gadget-uri.

Recommended Posts

Pentru stiri mie imi sunt suficiente difuzoarele TV-ului. Pentru filme folosesc un receiver si niste boxe adevarate.

Cutia aia este o aberatie tehnica, un fel de spagat tehnologic. Au vrut sa se cace pe ei ca ce subtire TV au facut. Dar ca sa-l faca subtire nu au avut cum sa bage in carcasa toate componentele cu care vine echipat in mod normal un TV. Asa ca le-au bagat intr-o cutie externa, impreuna cu niste difuzoare, sa nu para chiar atat de ridicol subansamblul. Si au incercat sa prezinte asta ca pe o facilitate.

 

PLM, asa poti face si telefoane de doar 2 mm grosime, si cu o cutie atasata. Cu justificarea ca si la telefon ai nevoie de niste difuzoare mai bune. Sau de un acumulator mai mare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai chiar cum zice Paul, ce e asa special ca au facut un display subtire, daca desfaci orice tv sau telefon, display-ul are cativa mm, astia nu au facut decat sa puna restul componentelor separat, adica o imbecilitate.

 

lol, poate urmatorul samsung va avea display-ul de 1mm si restul cacaturilor vin in cutiuta separat, de tinut in buzunar, legata cu un fir de display, innovation. Bine, asta e ceva ce mai repede ar face Apple, tre sa recunosc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, insa Apple le-ar vinde separat.
Si ar pretinde ca display-ul oricum e functional caci il poti lega la telefon si poti vedea pozele de pe el.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol, buna asta, chiar cred ca le-ar vinde separat  :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plmea... macar le facea oaieles. Boxe separat, cutia piszdii separat. Cutia se putea tine un debara intre borcanele cu muraturi in cazul asta.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Io aștept sa vad ce face Pole.

pai o sa-mi iau, dar nu acum ca n-am bani, il iau la liber nu la abonament si e foarte scump. Dan e boier.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chargning

 

Plm, astia de la mar v au spalat creierele cu X-ul :))

dar...p.s. ... S8, si desteptul care a pus senzorul de amprente langa camera 

Share this post


Link to post
Share on other sites

mie mi se rupe de telefoane 


true tone aia, zici ca e de pe vremea polifonicelor 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ai sa-mi trag palme

 

ie avansati astia domne 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scufi are iPhone X de acum 2 ani, undeva printr-un sertar.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

n-am, ca-i faceam eu prezentare/lansarea oficiala. 

 

mi-a trecut pe la urechi ca e undeva la 1300 euro si am zis ca mai bine plec in canada 

Edited by Scufi

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol da. pij pe el de telefon, scris mai sus. am acelasi passport de cand s-a lansat. tine bateria inca o zi, face ce-mi trebuie, altceva nu caut. 

 

am si dat 780 lei pe el, restul din puncte si ceva suferinte la vodafone.

Edited by Scufi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ultimul telefon cumparat chiar zilele astea, Blackview R6 Lite, 395 de lei. Numa’ bun pentru maica-mea, se misca decent, Android 7.0, folie si carcasa incluse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

misto asta la telefoane

 

se misca decent 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi s-a îndoit si mie ifonu'

baga-mi-aș ...-n dreaq. Si cred ca se dezlipește si ecranul. Imi vine sa mor de nervi.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

I feel you, eu ieri am spart ecranul la macbook, nici azi nu mi-am revenit, am extrasistole din 4 in 4 ore.

 

si cum cacat l-ai indoit? de la 6s in sus au schimbat aluminiul folosit si nu se mai indoia parca. Mie imi schimb mi se cojeste negrul ala de pe carcasa, la 7, in zona difuzoarelor, il pot schimba pe garantie daca inventez ca are probleme, ca mi se inchide, ca pierde semnal etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

la macbook am vazut ca se delamineaza ecranul fata de sticla de protectie. o aberatie sinistra 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu se delamineaza nimic, n-am patit asa ceva niciodata si folosesc macbook-uri de ani de zile, si air si pro, de la mid 2009 la mid 2015 (asta de l-am spart ieri). de fapt nu am avut absolut nicio problema, sunt produse de foarte buna calitate.

 

Am si acum un mb pro mid 2009, care arata impecabil si azi, chiar acum l-am scos sa-l folosesc pana il repar pe celalalt.

 

astea aparute acum in 2016, nu stiu, am facut apoplexie cand am vazut preturi de peste 15.000 de lei la pro de 15" mai full asa:

 

https://www.emag.ro/laptop-apple-macbook-pro-15-ecran-retina-touch-bar-procesor-intelr-quad-coretm-i7-2-6ghz-16gb-ram-256gb-ssd-radeon-pro-450-2gb-macos-sierra-space-grey-int-kb-mlh32ze-a/pd/DMTGG2BBM/

Share this post


Link to post
Share on other sites

mereu e cate un "gate" din asta, mie nu mi s-a intamplat nimic de genul asta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

e al dreq iphone x, nu cred ca are rost sa il tii in husa, f rezistent.

 

bine, daca il scapi, e posibil sa nu mai mearga faceID, dar macar nu se sparge.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.