Jump to content
Sign in to follow this  
blue

Telefoane, tablete si alte gadget-uri.

Recommended Posts

Pe reddit, nu? Si eu am citit aceeasi chestie si ma gandeam cat de retardat trebuie sa fii ca sa crezi in reduceri mari de black friday in Romania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bai eu mi-as lua un SSD nou pt macbook, bine doar daca prind ceva super oferta insa deja ma ia somnu, doar sa mai ramana ceva dimineata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pana acum eu chiar am prins produse reduse semnificative de black friday. Ma refer la reduceri de ordinul a 30-40%.

 

Pe de alta parte, reducerea aceea de la 1599 la 1499 inseamna vreo 6%, ceea ce e chiar important, avand in vedere politica rigida de preturi a lui Apple.

Share this post


Link to post
Share on other sites

in februarie, anul viitor. atunci sunt reducerile reale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mama ce gunoaie...totuși prețul asta e bun, parca pe amazoane e in jur de 500$.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu belesc ochii pe bb shop, poate prind ceva ceas. Mi se par dubiosi oricum, au tot timpul asa zise reduceri de 40-50% la cateva modele din fiecare marca

l.e. o mue trista, bag pla n ei

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au avut mai demult un Hamilton ce mi place, la pret foarte bun si eu ca boul nu l am luat. Acum imi dau palme. Nu am mai luat de la ei niciodata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mișto produsele osprey.

Când îs prin mall aproape tot timpul întru pe la ei.

La ei și la timberland, salomon, the north face și Columbia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mama ce gunoaie...totuși prețul asta e bun, parca pe amazoane e in jur de 500$.

Vrei 5.1?

Share this post


Link to post
Share on other sites

in Romania magazinele de produse outdoor sunt de kkt maxim, nu mai zic de reprezentante monomarca, rar cate una Salomon

Cine sa cumpere?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru asa ceva ai nevoie de volum.

Romanii niciodata nu ar plati pretul normal pentru asa ceva.

OLX, eastbay, eBay, okazii, hoti de haine din afara - astea sunt sursele.

Crezi ca multi ar da 600-700 lei pe o pereche de bocanci? Sau 1200 lei pe o geaca? Un magazin de genul asta da faliment in 6 luni.

Decathlon-ul de ce vinde? Totul moka. Sau aproape totul.

 

Cine ar lua din magazin? Cate un corporatist care se mai imbraca asa cand se duce la cafenea. Dar aluia ii ajunge un echipament juma de viata caci nu il baga la tavaleala.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

am intalnit suficienti pasionati

Io nu-mi cumpăr echipament pt outdoors, iau chestii normale.

De exemplu, îmi plac foarte mult pantalonii de la timberland. Croiul și materialele. La Columbia îmi plac gecile. Recent am luat una din ceva material textil asemănătoare cu gecile de blugi.

Papucii la Columbia, de exemplu, nu-mi plac cum arată, dar sunt foarte comozi și rezistă foarte bine la uzură.

Pe ianuarie am deja planificata o mini vacanță care va presupune mult mers de jos. Mi-am luat o pereche de ghete joase, până la gleznă, goretex (impermeabile), cu parcă £60 (reduse de pe la £110).

Share this post


Link to post
Share on other sites

La sanitare nu au nici o reducere. M as fi bagat la un puffer..

Share this post


Link to post
Share on other sites

bai ce jeguri oridinare la emag, iar i-am prins

 

deci aseara am pus in cos un SSD WD Green, fix asta din poze, era pret intreg, fara reducere, 349 de lei, am zis ca cine stie la ce super pret il iau maine.

 

asa, ma uit acum in cos, SSD-ul este, ATENTIE!, 699 de lei, redus de la 899 (pretul intreg), insa daca intru pe produs, ca am zis WTF?!, ma duce in pagina de black friday unde este, ghiciti cat? fix pretul de ieri, adica 349 de lei, dar redus de la 449 de lei.

 

Incredibil cata ..., deci au marit pretul de la 349 de lei la 699 de lei, ca sa il dea de black friday la pretul initial de 349 de lei, nu ca acest print screen il trimit la ziar.

 

repet, cand am pus aseara SSD-ul in cos, era 349 de lei, azi e 699, cum va explicati?

post-5-0-87906400-1510900670_thumb.png

post-5-0-77110400-1510900671_thumb.png

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.