Jump to content
Sign in to follow this  
blue

Telefoane, tablete si alte gadget-uri.

Recommended Posts

ma oftic ca nu am facut print screen si aseara, cand am pus ala in cos, dar cine dracu se gandea.


Pune pe reddit si pe facebook.
Trimite si la un site de stiri.
Ce bulangii.

 

le-am trimis mail la reclamatii, daca nu imi dau SSD-ul gratis si ceva pentru deranjul meu, trimit print screen-urile la presa, ce plm. le-am dat termen de raspuns pana diseara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma uitam sa-mi iau un monitor DELL, oferta de cacat, preturi de BF de anul trecut. O sa-l iau dupa ce trece vrajeala asta ieftina "black friday".

Share this post


Link to post
Share on other sites

moment, se pare ca sunt bou, mi-am dat seama acum ca aveam 2 SSD-uri in cos, 349 x 2 = 699, pretul e la fel ca ieri, nu a crescut nu s-a micsorat, erau doua produse in cos.

 

plm, bine ca nu am apucat sa postez public pe undeva, imi punea toata lumea ciungă-n par.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sorry...

 

deci v-ati luat ceva pana la urma? eu nu mi-am mai luat nimic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi-am luat un aparat de spalat cu presiune Karcher K2 Classic 1400W la 249 de lei.

 

Ma gandeam sa iau si o masina de spalat direct drive, ca asta pe care o am a inceput sa fie cam galagioasa, dar mi-e greu sa o aleg fara sa o vad intai fizic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E foarte micut ala,la dat praful jos de pe masina merge daca ai rabdare,la mizerie serioasa probabil o sa ti mananci nervii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi-a placut ca e mic si nu l-am luat pentru spalat masina. Nici nu stiu exact pentru ce l-am luat :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bai frate. Telepaţii din noi. Era sa iau si eu spalatorul ala, din metro :))

 

Paul, am vazut eu masina. Lg-ul. Arata asa, mai şic, pe dinafara. Panourile pe care-s asezate butoanele e de plastic, in timp ce arcticul le are de tabla. Cuva e micuta (la 6 litri). Are colegul doua. Cuva nu e actionata de curea, deci sunt inca foarte (foarte) silentioase, dupa ceva ani.

 

In concluzie: arata si se comporta ca un.produs de calitate.

 

Mie nu-mi pasa de zgomot, totusi. Am preferat una in care incap si cuverturi :)

 

In definitiv, is toate la fel.

 

Respectiv, daca ai buget de 15 mils, ia un LG, de 7 kilograme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu tot dupa modelele de 7 si 8 litri m-am uitat. Si cu 1400 rpm la storcator.

 

LG se poate conecta la smartphone pentru diagnoza si poate descarca programe de spalat suplimentare :)

 

vreo parere de monitorul asta ? 

 

https://iiyama.com/gb_en/products/prolite-xub2792qsu-b1/

Iiyama face monitoare foarte bune. Ce pret are?

Eu am un Dell similar, de 25" cu o rezolutie de 2560 x 1440. Se vede perfect, se roteste si se ridica la fel ca Iiyama asta.

La 27" ai putea merge pe o rezolutie de 4k.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai si panarama de Candy face la fel, Paul.

 

Ma vezi facand asta? :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

deci aseara am pus in cos un SSD WD Green, fix asta din poze, era pret intreg, fara reducere, 349 de lei, am zis ca cine stie la ce super pret il iau maine.

Mai bine nu iei WD Green. Ia un Intel. Si nu-l lua de 256GB, ci de 512 GB. Ca sa tina mult si sa mearga bine, la un SSD e bine sa-ti ramana spatiu liber 40-50% din capacitate.

 

Un Intel 545s ar fi tocmai bun:

https://www.emag.ro/solid-state-drive-ssd-intel-545s-series-512gb-2-5-sata-iii-ssdsc2kw512g8x1/pd/D93WNNBBM/?X-Search-Id=4492db00d2b538aa7e55&X-Product-Id=3764442&X-Search-Page=1&X-Search-Position=3&X-Search-Action=view

 

PLM, tocmai s-a epuizat stocul de black friday. Era vreo 675 de lei, acum e 941 de lei. Un pic mai scump decat de obicei...

 

Pai si panarama de Candy face la fel, Paul.

 

Ma vezi facand asta? :))

M-ai pierdut.

Ce e aia Candy?

Si ce sa te vad facand? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bucurandu-ma de avantajele masinii de spalat rufe, prin telefon. Ofcors

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai vad ca Candy e o marca italiana destul de renumita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu tot dupa modelele de 7 si 8 litri m-am uitat. Si cu 1400 rpm la storcator.

 

LG se poate conecta la smartphone pentru diagnoza si poate descarca programe de spalat suplimentare :)

 

 

post-8-0-32179000-1510942999_thumb.jpg

 

http://www.candy.ro/ro_RO/electrocasnice/spalare-uscare/masini-spalat-rufe-incarcare-frontala/-/catalog/13021860/cs-1292d3-s

 

 

 

Au si cu 1400, 1500 rotatii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu mi am facut o mini eoliana dintr un Direct Drive de LG. Am refacut legaturile in stea si am lumina gratis (cand bate vantul) in toata gradina.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezi ce faci cu TVA. Fiind vorba de vanzari intracomunitare vanzatorul ti-l factureaza fara TVA. Insa tu trebuie sa platesti TVA aferenta in Romania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai tot trebuie sa platesti. Daca nu-l revinzi trebuie sa calculezi si sa virezi TVA la valoarea din vama. Parca asa se procedeaza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi se pare ca legislatia spune ca daca nu vinzi bunurile importate, atunci trebuie sa calculezi si sa virezi singur TVA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.