Jump to content
Sign in to follow this  
blue

Telefoane, tablete si alte gadget-uri.

Recommended Posts

De aia care nu-si curata masina de zapada gen melcul cu casa in spate, ce parere aveti?

 

Aia dovedesc ca sunt niste putori lenese si sedentare, care ies din casa de la caldura, urca in masina si pleaca repede sa ajunga undeva la caldura. Cateva minute sa dea jos zapada de pe masina le-ar baga boala in oase. Macar in timp ce ar da zapada jos s-ar dezgheta si parbrizul.

Dar nu pot sa fie unii ca altii, csf...

 

 

Wlf, cum faci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ceva mai oribil decat sa dai zapada dimineata de pe masina, sa te uzi la gioale si sa iti inghete țurloaiele etc., nu exista. Imi bag ..., sper sa nu ninga iarna asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poti oricand sa pui o husa pe geamuri, aveau in lidl, acoperea plafonul si toate geamurile.

 

Vecinu’ ii cu husa pe masina, dimineata pleaca rapid ca sunt curate geamurile.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dacă nu-i înghețată husa aia și te trezești cu o bucată de 1 x 2 m ca tabla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e, nici povesti de asa inghet. Suntem in CJ nu la Miercurea Ciuc.

 

Plus ca e husa impermeabila, nu se imbiba apa in ea.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bai vreau sa-mi iau un TV nou sa inlocuiesc un LG obosit de vreo 7 ani cu unul din astea:

 

https://www.emag.ro/televizor-oled-smart-lg-139-cm-full-hd-55eg9a7v/pd/DPPKHDBBM/?X-Search-Id=d3986309ebec915f4dc7&X-Product-Id=1519572&X-Search-Page=1&X-Search-Position=1&X-Search-Action=view

 

Plus: Ecran OLED, negru e negru, contrast culori, grosime ecran cativa mm etc. Minus: Full HD, Webos 2.0, sunet naspa

 

https://www.emag.ro/televizor-led-smart-lg-139-cm-4k-ultra-hd-55uj701v/pd/DG6RBDBBM/?X-Search-Id=11b9b7ed0da1675edc40&X-Product-Id=1475462&X-Search-Page=1&X-Search-Position=15&X-Search-Action=view

 

Plus: 4k, HDR, Webos 3.5, Sunet HK. Minus: Ecran obisnuit IPS LCD, butucanos, se vede bine dar nu e la nivel OLED

 

Distanta de vizionare e cam 4m, continut - mai mult filme si streaming decat TV

 

Practic nu stiu ce sa aleg intre imaginea OLED si rezolutia 4k 

 

Nu vreau sa dau 7500 cat e primul OLED 4k de 55''

Edited by thesaw

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am eu, de 155 cm, distanta 4 metri pan la el, in dormitor. Si imi pare mic.

A, si mue emag. Le gasesti mai ieftine in alta parte

Iar la 5000 de lei poti gasi, deja, macar vreun lcd 4k de 165 cm diagonala. Chiar si samsung

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand ma gandesc la Hitachi-ul de 1600 de lei si 124cm cumparat anul asta...tot vreo 4m distanta pana la el....

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu vreau sa mi iau ceva pe partea de audio, la apartament, legat la tv, pt filme.

Nici nu stiu la ce sa ma uit, imi ajunge un rahat de sistem de ala gen "home cinema"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vreau sa-mi iau un monitor Dell, pana in 24", buget 1200 lei.

 

Dan, parca tu cautai monitor, ce ti-ai luat pana la urma ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bai vreau sa-mi iau un TV nou sa inlocuiesc un LG obosit de vreo 7 ani cu unul din astea:

 

https://www.emag.ro/televizor-oled-smart-lg-139-cm-full-hd-55eg9a7v/pd/DPPKHDBBM/?X-Search-Id=d3986309ebec915f4dc7&X-Product-Id=1519572&X-Search-Page=1&X-Search-Position=1&X-Search-Action=view

 

Plus: Ecran OLED, negru e negru, contrast culori, grosime ecran cativa mm etc. Minus: Full HD, Webos 2.0, sunet naspa

 

https://www.emag.ro/televizor-led-smart-lg-139-cm-4k-ultra-hd-55uj701v/pd/DG6RBDBBM/?X-Search-Id=11b9b7ed0da1675edc40&X-Product-Id=1475462&X-Search-Page=1&X-Search-Position=15&X-Search-Action=view

 

Plus: 4k, HDR, Webos 3.5, Sunet HK. Minus: Ecran obisnuit IPS LCD, butucanos, se vede bine dar nu e la nivel OLED

 

Distanta de vizionare e cam 4m, continut - mai mult filme si streaming decat TV

 

Practic nu stiu ce sa aleg intre imaginea OLED si rezolutia 4k

 

Nu vreau sa dau 7500 cat e primul OLED 4k de 55''

Io am luat ăsta, de 49" pt living.

https://www.currys.co.uk/gbuk/tv-and-home-entertainment/televisions/televisions/samsung-ue49mu6470uxxu-49-smart-4k-ultra-hd-hdr-led-tv-10161689-pdt.html

 

 

Echivalentul de 55" ar fi ăsta:

https://www.currys.co.uk/gbuk/tv-and-home-entertainment/televisions/televisions/samsung-ue55mu6400u-55-smart-4k-ultra-hd-hdr-led-tv-10161675-pdt.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samsung au sistem de operare tizen.

Eu vreau sa mi iau ceva pe partea de audio, la apartament, legat la tv, pt filme.

Nici nu stiu la ce sa ma uit, imi ajunge un rahat de sistem de ala gen "home cinema"?

Eu am un sistem 2.1 cu intrări jack, coax și optic. L-am luat acum vreo 4 ani și încă bubuie. Cutii de lemn. Producător microlab. :)

A fost vreo £50.

Nu am nevoie de super boxe, nu-s ceva audiofil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

poza a doua , brazzers.com ?

Pe celebrele microlaab

 

 

:)

 

 

Rares, acu pe cinstite:urasc culoarea aia pe pereti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am comanda de la prietena de un iPhone si citez: " ca asta dar cu memorie mai mare". Acum are un 5s gold, așadar trebuie un iPhone 5se de 128gb sau minim de 64. Nou ma interesează, musai gold si pana in Crăciun. Stie careva vreun combinator de telefoane? Ca nu m-as îndura sa dau banii hoților de la istyle si mai ales pe o vechitura...

Altfel am belit sarmaua.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pune preturi aici, și pt ala de 64, și pt ala de 128.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fără niciun discount, 5se rose gold de 128gb e £399.

Ala de 32gb e £299.

Deci cam tot acolo.

Dacă vrei, sun mâine să întreb cât discount primesc la ele. Am luate multe din același magazin, de fiecare dată mi le dă mai ieftin decât prețul listat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.