Jump to content
Sign in to follow this  
blue

Telefoane, tablete si alte gadget-uri.

Recommended Posts

Pe Android e simplu sa inregistrezi o convorbire. De fapt totul e mai simplu pe Android :)

Clar.

Pe iPhone e dificil sa pui un ringtone, sa uploadezi niste mp3-uri. Chestii banale care se pot face aproape instant pe Android.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treaba usoara e pe Android. Copy Paste si aia e.

 

Pe iPhone cum faci?
Cand aveam eu iPhone, era cu jegul ala de iTunes. Playlist-uri si o groaza de cacaturi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Îl conectezi la iTunes și pui muzica cu drag&drop sau ceva de gen. Și ringtone e simplu, sunt zeci de tutoriale: tot im iTunes din muzica de pe telefon selectezi 30 de sec din melodie, o salvezi într-un folder care ți-o face .m4s, o copiezi pe desktop, ii schimbi extensia in .m4r și apoi cu drag&drop înapoi in folderul de muzica. Apare apoi in telefon la secțiunea de ringtones.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dar cum plm transferi niste fisiere, de la un telefon la altul prin bluetooth, aici sa va vad 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dilema e reala,pe de alta parte io intreb cine plm foloseste bluetooth?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu, în mașină. În rest nu i am vazut utilitatea niciodată

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu imi transfer fisierele la o tableta dell prin bluetooth din blackberry

 

cu apple, moet, baga cablu, scoate cablu 

Edited by Scufi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Îl conectezi la iTunes și pui muzica cu drag&drop sau ceva de gen. Și ringtone e simplu, sunt zeci de tutoriale: tot im iTunes din muzica de pe telefon selectezi 30 de sec din melodie, o salvezi într-un folder care ți-o face .m4s, o copiezi pe desktop, ii schimbi extensia in .m4r și apoi cu drag&drop înapoi in folderul de muzica. Apare apoi in telefon la secțiunea de ringtones.

QED

Am facut si eu toate astea. Pentru un jeg de ringtone, trebuie sa convertesti mp3-ul, sa-l faci de nu stiu cate secunde - am urmat fix tutorialele alea.

O mizerie. Pe Android - copy paste. Orice mp3 din telefon poate deveni ringtone din doua click-uri.

Totul e facut ca sa cumperi, sa cheltui bani. Asta e ideea iOS-ului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bai din ce citesc pe aici incep sa ma cam sperii de iphone astea. Chiar voiam sa imi iau si eu unul, asa, sa vad si eu cum is. Dar par complicate fata de android.

Share this post


Link to post
Share on other sites

iTunes din muzica de pe telefon selectezi 30 de sec din melodie, o salvezi într-un folder care ți-o face .m4s, o copiezi pe desktop, ii schimbi extensia in .m4r și apoi cu drag&drop înapoi in folderul de muzica. Apare apoi in telefon la secțiunea de ringtones.

Da. La android e un pic mai complicat ca la aifon: tii apasat pe melodia respectiva (e ca un click dreapta la pc) si selectezi set as ringtone

Share this post


Link to post
Share on other sites

n am mai folosit functia de trimis fisiere prin bluetooth din clasa a 8-a cand trimiteam melodii polifonice

 

shared folders ... gdrive, box.com, dropbox

 

come on .... treceti peste bluetooth.

 

asta in seamna timp pierdut si un pas inutil. trimite catre un server, descarca de pe un server. 

n-am nevoie de asa ceva la fisiere mici.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

ciupa redefineste eficienta 


Dijkstra's algorithm

Share this post


Link to post
Share on other sites

de pe macbook poti trimite fisiere pe iphone si invers, cu airdrop, wireless fara probleme, super easy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ciupa redefineste eficienta

 

Dijkstra's algorithm

Apesi pe Share si iti apar butoanele alea si printre ele e si Add to Dropbox. E super rapid.

Ma rog, tu ai nevoie de chestii d-astea de parca ai o casa conspirativa pentru un serviciu secret.

Probabil biroul tau e fix langa camera de extractie: celula din plexiglas, interiorul e din oglinzi, izolata fonic etc.

Ai documente sensibile si te feresti de servere. Probabil tii cele mai importante documente pe dischete pe un calculator fara internet. Plus mai bagi si la masina de scris si apoi le trimiti cu porumbei calatori. #justscufithings

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

plus cusca faraday, fireste.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

poate v-a imbecilizat telefonul, dar de ce plm sa urc niste fisiere pe un server de orice natura, ca sa le descarc pe terminalul care am nevoie, avand in vedere ca ambele sunt in aceeasi locatie

 

pe acelasi principiu, imi trimit singur scrisori, nu? sa para ca am activitate 

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu chiar sunt, I'm not even mad yo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

poate v-a imbecilizat telefonul, dar de ce plm sa urc niste fisiere pe un server de orice natura, ca sa le descarc pe terminalul care am nevoie, avand in vedere ca ambele sunt in aceeasi locatie

Pentru ca nu sunt doar imbecil ci si lenes. Mi-e mai usor sa dau doua click-uri decat sa conectez telefonul la PC.

Il conectez doar cand descarc foarte multe poze.

Sper ca nu te-ai enervat.

A zis poate, totusi

Tipic pentru filmele cu CIA.

E la un pas sa foloseasca al cincilea amendament.

 

pe acelasi principiu, imi trimit singur scrisori, nu? sa para ca am activitate

Sau prieteni. Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

uuuu Ciupa e rau astazi

 

 

Buffy-the-Vampire-Slayer-TV-Series.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.