Jump to content
Sign in to follow this  
blue

Telefoane, tablete si alte gadget-uri.

Recommended Posts

creca ava o piatra in mana or smth.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am făcut update de software OTA, versiunea 8.0.0 Oreo.

Îmbunătățiri:

1. Pt anumite aplicații există acum posibilitatea de long press pe icoana aplicației și, de acolo, opțiuni de genul "compose e-mail", sau pt youtube posibilitatea de a deschide aplicația direct la pagina de subscriptions, etc.

2. Un mai bun management al aplicațiilor care rulează în fundal, respectiv un mai bun management al memoriei ram

3. Tor legat de punctul 2 într-un fel, acum fereastra de notificări arată aplicațiile care rulează în fundal, având posibilitatea de a le închide direct din notificări

 

Părți rele încă nu am observat. La fel ca și cu Rusia. :)

Edited by F&F

Share this post


Link to post
Share on other sites

degeaba e bun telefonul daca iti dubleaza postarile :( 

Share this post


Link to post
Share on other sites

PS.

La font îi spune Rosemary, nu Comic Sans.

post-21-0-43969700-1522258127_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

degeaba e bun telefonul daca iti dubleaza postarile :(

Cred că e de la Tor + VPN.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred că e de la Tor + VPN.

 

Tor e slab. Mai ales daca esti cap de nod, tot traficul trece prin tine, te mai leaga si pentru chestii nefacute. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dacă ai fi știut care e treaba cu tor ai fi prins ironia.

Vrei să scriu cu italice de acuma, să-ți fie mai ușor?

Nu ție.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am făcut update de software OTA, versiunea 8.0.0 Oreo.

Îmbunătățiri:

1. Pt anumite aplicații există acum posibilitatea de long press pe icoana aplicației și, de acolo, opțiuni de genul "compose e-mail", sau pt youtube posibilitatea de a deschide aplicația direct la pagina de subscriptions, etc.

 

 

 

 

lol, exista chestia asta de la iPhone 6s incoace, 3d touch ii zice, doar ca e mai cool, nu tii lung apasat, ci apesi pur si simplu mai tare, ca ecranul are un senzor de presiune inclus in disaplay si apar optiunile in dreptul iconitei impreuna cu un haptic effect foarte nice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rareş, furoul sau de azi incolo o sa te strige flappy p-aici toata ziua.

 

las' ca-ti arat eu cum se protesteaza. n-ai vazut niciun rahat pana acum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am avut unul.nu era smart da era blindat.

 

Si tinea bateria o saptamana

Share this post


Link to post
Share on other sites

macar de-ar fi ceva de inteles.

 

depunde cererea, totusi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ifx, nu am nimic cu el. Nu știu ce vorbești. Ce cerere?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da-l la c...t pe ifx, il inviem mai incolo.

 

cerere din flap flap in Rares. as fi a mai fericita fata de pe forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

la mine a fost mai simplu. le-am zis ca flappy n-a omorat pe nimeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa ani si ani de android am trecut si io, mai mult fara sa vreau, la ios. Am primit un iphone 5se sau se, dracu stie. Nou noutz sigilat in cutie. Am bagat sim ul in el si m am apucat de butonat.

Asa ca prima impresie dupa ani de android, incepe sa imi placa interfata asta. E intradevar mai ciudata dar parca mult mai simplu de utilizat. Ieri m am chinuit juma de ora cu transferul de nr de telefon, sincronizari cu gugal iar pana mi am facut un cont pe appstore am mai incaruntit ceva. Complicate rau procedurile pt iphone dar na, le am rezolvat. Ce am observat fata de S6 ce l am avut, de ex pe net la unele programe ce le butonez, cum ar fi etka, elsaWin si astea pt auto, parca s6 se misca ceva mai greu dar mergea ok. Cu asta merg blana, sa mor de nu. Frate, intra si ruleaza excelent, trage derupe vorba aia.

Ce nu imi place la el. Alarma nu are nici un fel de setari, ca sa faci unele setari pe care las6 le faceai dintr un click, la asta bagi 15 click uri. Nu pot sau inca nu stiu sa dau jos sunete cum era zedge la s6. Ma m chinuit si degeaba, nu reusesc.

Dar overall parca imi place mai mult ios asta decat androidu.

A, inca ceva. Radio nu exista sau nu il gasesc io?

Edited by Calin

Share this post


Link to post
Share on other sites

nope, n are radio.

 

daca iti asociezi mail-ul din iphone cu contul gmail, iti preia apoi toate contactele etc asociate cu samsung-ul.

 

alarma se seteaza f usor, nu are 3d touch SE-ul?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu, nu ma pricep deloc. Ma mai uit si pe youtube la unele filmuletze cu setari pana mai pricep una alta. A, inca o chestie. Cum fac sa fie deschise mai multe pagini pe net. La s6 stateam si pe olx, muzica mergea pe iutub si mai scriam si pe aici. Glisam ferestrele stg dreapta si faceam ce voiam. Aici cum procedez de ex daca stau aici pe forumul asta dar vreau sa vad si olx. Trebuie sa inchid ibmw si sa citesc olx si daca vreau sa scriu aici, inchid olx si il deschid pe asta sau cum plm

La s6 stiu ca am bifat permite instante multiple dar aici nu gasesc nimic..

Edited by Calin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.