Jump to content
Sign in to follow this  
blue

Telefoane, tablete si alte gadget-uri.

Recommended Posts

Sara buna.

 

Pai in categoria de pret in care vreau sa ma incadrez am de ales intre z1, s4 si g2. Cred ca aleg z1...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dap, xperia dar Z1. Ma, m am uitat azi la o comparatie intre cele doua, pe fuga ce i drept si in afara de ecranul putin mai mare si alt format la filmare nu am vazut diferente. Posibil sa aiba si procesor putin mai nou dar nu justifica diferenta de pret. In plus, Z2 e prea mare. Nu ca z1 nu ar fi dar nu vreau telefon peste 5 sub nicio forma. Oricum, ambele am vazut ca bat de departe concurenta la categoria lor.

 

De fapt sunt identice la tot in afara de dimensiunea display ului si memoria ram, unde z2 are 0.2 inch si 1gb in plus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci Xperia Z1, LG G2 sau Samsung S4 ? Azi cred ca ma duc sa iau unul din astea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De 2 ani tot am HTC. As vrea si altceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu sunt multumit de S4, o sa iti placa.

 

In schimb sunt foarte excitat legat de iPhone 6, abia astept sa apara si daca intr-adevar il fac cu ecran de 5inch+, ma bag si eu, desi sigur o sa fie un pret astronomic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

S4 imi place varianta aia black edition parca i zice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi cred ca ma duc sa iau unul din astea.

Deci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

N am avut timp. Pana vineri iau ceva. Cred ca Z1...

Share this post


Link to post
Share on other sites

faci o prostie, Z1, la aceesi dimensiune a ecranului  de 5 inch, e imens fata de S4. In plus, ecranul Super AMOLED Full HD de la S4, este categoric superior.

 

ah si la Z1 ai partea de jos a ecranului ocupata de tastele de control, pe cand la S4, acestea sunt integrate in rama, bezel sau cum se numeste, deci nu pierzi din display nimic.

 

http://www.phonearena.com/news/Sony-Xperia-Z1-vs-Samsung-Galaxy-S4-First-look_id47047

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Observatii pertinente. S4 iau.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma, nu ma pricep

 

care-i 4s si care-i s4?

 

am in casa unul dintre ele dar nu ma pasioneaza

 

eu am o chiftea de samsung, are net, suna, e in regula

Share this post


Link to post
Share on other sites

4S este din familia iPhone (3, 4, 4S, 5, 5C, 5S, 6... si ce va mai urma)

S4 este din familia Samsung Galaxy (S1, S2, S2 plus, S3, S4, S5... unele si cu variante "MINI")

Share this post


Link to post
Share on other sites

De abia aștept să intre Bogdan și sa zică că căpitanul evident lovește din nou.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cat de curand se vor livra cu geanta, ca la laptopuri, daca se mai mareste displayul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

o sa fie ceva gen inch-ul si mia de lei. Daca va decideti sa cheltuiti bani din plictiseala, faceti-ne un pret bun pentru s4 din dotare amandoi. Is si uamini amarati p-aici.

 

Al lui Rares e mai ingrijit, fac pariu.

Edited by ifx
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

plm, nu ma pot abtine de la gadgeturi din astea, stiu ca e o prostie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prostie nu e. Daca nu-ti cumperi ce-ti place, pentru ce sa mai traiesti?

 

In schimb, pentru d-alde mine, care le tranteste de 3 ori pe zi, le scapa prin apa toata vara la pescuit e ceva de neimaginat sa dau atat pe un telefon :)

ah, chiar ma uitam la z1, z2, arata bine cu panourile alea de sticla, da' mi-l si imaginam ciobit pe asfalt sau pe vreun trotuar :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al lui Rares e mai ingrijit, fac pariu.

 

Tru. E si dat cu crema pe maini si e si mai sensibil

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rares, ne mutam la Apple ? eu cel putin, abia il astept. Au confirmat ca va fi in versiune de 4.7 si 5.5 inch.

 

http://www.yoda.ro/smartphones/iphone-6-vine-in-doua-variante-cu-ecrna-de-4-7-si-de-5-5-foxconn-confirma-printr-un-comunicat-de-presa.html

 

daca arata ca in poza , e criminal !

 

iphone-6-vine-in-doua-variante-cu-ecrna-

 

 

vad ca e facut de Foxcom ,cei ce fac si playstation 4 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, din tot ce am citit, cam asa va arata, chiar e superb.

 

apropos, sa stii ca imi place watch dogs pana la urma, insa nu inteleg o chestie... tot ma hackuie on-line din cand in camd, nu stiu cine plm si nu reusesc sa ii gasesc sub nici o forma.

 

ah si am observat ca intr-adevar, daca tragi in cauciucuri, se desumfla, explodeaza etc, deci imi retrag parte din cuvinte. pacat ca nu prea am timp sa il joc.

 

Call of Duty Advanced Warfare e next on my list.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vezi ca poti sa dezactivezi aia cu online hack :) , in plus astia se ascund dupa masini in general si dau ocol la ele , iti iei grenadier d-ala si incepi sa distrugi tot ce e masina in cercul ala..sigur ii dai mucu' :)

eu am jucat 48%  la progres(cred ca 30-40 de ore ) , doar sidemisions ..inca nu m-am apucat de campanie

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha, o sa fiu geana pe masini sa le vad mortii in gura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.