Jump to content
Sign in to follow this  
blue

Telefoane, tablete si alte gadget-uri.

Recommended Posts

Pai parca am stabilit ca tu impingi oliviera pe masa.

 

aaa, rares cand plateste la restaurant scoate banii din portofel foarte lent

Si lasciv. Chelia straluce. Nimeni nu trece de bodyguarzi. Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se vede.

Mersi. :)

ciupa cu rares nu au fost colegi de scoala

Mersi și ție.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mi ar trebui un telefon subacvatic si antisoc

 

bb care l am acum,a supravietuit unei bai de namol in canalul de la spalatorie si cateva cazaturi pe beton

 

oricum mi e rusine sa l etalez la restaurant,dar ma scot in schimb cand port tricouri stramte.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

mi ar trebui un telefon subacvatic si antisoc

 

bb care l am acum,a supravietuit unei bai de namol in canalul de la spalatorie si cateva cazaturi pe beton

 

oricum mi e rusine sa l etalez la restaurant,dar ma scot in schimb cand port tricouri stramte.

 

tricou mulat, si daca mai apari la restaurant si cu familia, ai rupt gura targului. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

da da.nu incerca sa te scoti,n am uitat de staniolul ala cu ciocolata :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

:))))))))  nici nu-ncerc. :P    stii doar ca te astept aici. :X :X <3 <3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, nu e treaba nimanui, insa ce te faci daca te vad unii ca ai vreo 2000 de lei la tine cand platesti un suc la vreun magazinas si dupa te urmaresc ca sa te deposedeze de respectiva suma? Daca esti fraier poti deveni foarte usor victima. Sa-ti iei un briceag aiurea nu e prea frumos. D-aia trebuie sa fii prevazator. Scoala vietii.

 

lol, mai baga si niste comedii din cand in cand. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce frumos e sa fii rupt de realitate. :) Vezi ca viata bate filmul.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol, mai baga si niste comedii din cand in cand. :)

Nu există așa ceva.

"Școala vieții".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cică acum, cu noul hardware și noul ios8, exista copy paste și, mai mult decât atât, se poate face print screen.

Lol, faci misto ? Se face copy paste si print screen de mult pe iphone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce frumos e sa fii rupt de realitate. :) Vezi ca viata bate filmul.

 

Bogdane, stiu oameni care umbla cu mii de euro la ei, am umblat si eu, ai umblat si tu. Ghici ce, nu s-a luat niciodata nimeni dupa noi. In Bucuresti exista multi in situatia asta si n-am auzit sa ia cineva vreun briceag pe strada. Pentru 2000 lei nu mai risca nimeni. Poate doar noaptea prin cine stie ce bombe de cartiere si sa o cauti prea rau. Plm, nu traim in vestul salbatic. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Laure, esti naiv tare. Socra-miu avea lucrari prin centrul vechi si in ziua de salariu se ducea cu peste 10.000 lei in buzunar sa-i imparta la muncitori. Pana cand s-a prins ca sunt fix 3 tigani care zi si noapte fileaza toata zona aia si dupa ce a aprofundat problema a aflat ca aia 3 sunt ciorditorii care

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu se pune mucul sub telefon, arata foarte urat.

 

Ca sa stea telefonul drept pe masa, mucul se pune sub piciorul mesei. Asa nu observa nimeni unde-i problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogdane, stiu oameni care umbla cu mii de euro la ei, am umblat si eu, ai umblat si tu. Ghici ce, nu s-a luat niciodata nimeni dupa noi. In Bucuresti exista multi in situatia asta si n-am auzit sa ia cineva vreun briceag pe strada. Pentru 2000 lei nu mai risca nimeni. Poate doar noaptea prin cine stie ce bombe de cartiere si sa o cauti prea rau. Plm, nu traim in vestul salbatic. 

 

Stiu cazuri printre apropiati de oameni talhariti in stilul asta. Tatal unui cunoscut care e administrator de bloc se ducea cu tramvaiul sa faca niste plati. L-au talharit pe drum.

O prietena de-a mamei si-a luat un pumn in piept si i s-a smuls lantul de aur de la piept ziua in amiaza mare.

 

Cea mai mare prostie pe care ai spus-o e asta cu noaptea in cartiere.

 

Hotii nu fura pe unde stau. Iar cazurile de genul asta se intampla in timpul zilei, nu noaptea cand nu prea e lume pe strada, iar politia patruleaza, deci esti usor de prins.

Talhariile nu se intampla prin Ferentari ca nu e nimeni prost sa umple agale pe acolo cu bani multi. Iar daca umbla, e vreun smecher de care nu se vor atinge.

 

Oamenii cinstiti devin victime chiar si prin centrul orasului sau prin cartierele bune, nu cele rau famate.

 

Trebuie sa ne gandim putin si la situatia din ziua de azi. Multi someri, multi oameni prost pregatiti care nu sunt in stare sa-si gaseasca un loc de munca bine platit. Multe frustrari, putin creier. Il vezi pe unul ca scoate 2000 lei de la bancomat si are si vreo 50 kg in viu. Tentatia e mare cand nu ai multe de pierdut.

Ai datorii peste tot, femeia iti face scandal ca nu esti bun de nimic, ai 15 lei in buzunar si daca-ti iei un pachet de tigari nu mai ramai cu nimic. Sunt multi care se pot identifica in tabloul asta cinic.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tre sa inlocuiesc rapid Omega-ul cu un fossil sau ceva, nu stiam ce stres in plus sa am :D lol

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine, socra-miu fiind si el la randul lui un vagabond nascut si crescut in Giulesti-Sarbi, fiind in lotul national de box in tinerete, s-a dus cu tupeu la șuții aia 3, le-a facut poza cu telefonul si le-a zis ca e ptr siguranta, sa stie pe cine sa caute daca ii dispar scule din masini sau ii da vreunul in cap pe la spate pe vreo alee ca sa-l buzunareasca. Replica a fost, stai linistit boss ca nu facem noi din astea. Nebun si el.

 

Paradoxul e ca toata lumea stie ca tiganii aia 3 sunt responsabili de toate furturile din centrul vechi, inclusiv politia. Cu toate astea, sunt bine mersi pe strazi. Probabil cotizeaza la sepcile ingalate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine, socra-miu fiind si el la randul lui un vagabond nascut si crescut in Giulesti-Sarbi, fiind in lotul national de box in tinerete, s-a dus cu tupeu la șuții aia 3, le-a facut poza cu telefonul si le-a zis ca e ptr siguranta, sa stie pe cine sa caute daca ii dispar scule din masini sau ii da vreunul in cap pe la spate pe vreo alee ca sa-l buzunareasca. Replica a fost, stai linistit boss ca nu facem noi din astea. Nebun si el.

 

Paradoxul e ca toata lumea stie ca tiganii aia 3 sunt responsabili de toate furturile din centrul vechi, inclusiv politia. Cu toate astea, sunt bine mersi pe strazi. Probabil cotizeaza la sepcile ingalate.

 

Giulesti Sarbi e unul dintre cele mai nenorocite cartiere.

E o zona acolo numita groapa. Plina doar de tigani d-astia hoti. Nimeni nu munceste acolo.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma rog, el a copilarit acolo prin 70 dar tot era plin de tigani si atunci. Ii batea de-i rupea. Ca mai avea si vreo 4 veri mai sariti de pe fix ca el.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.