Jump to content
Sign in to follow this  
blue

Telefoane, tablete si alte gadget-uri.

Recommended Posts

M-ai prins intr-o pasa proasta. Daca nu te potolesti si continui, poate ma convingi sa fac lucruri pe care sa le regret ulterior.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auzi Pole, vezi ca au bagat o bautura d-asta la sticla de 250 ml care sigur iti va placea: Giusto Brifcor. Iti amintesti de copilarie, nu alta. Asta ca sa-ti intorc favoarea cu guma Turbo. Ai scris tu ca ai gasit la Mega si mi-am luat si eu. :lol:

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

 raman doar eu cu similea pana la urma :D

 

sarap sarap saraaaap :D 

 

stii ca-mi esti dator cu un raspuns

 

u u u

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa, si totusi ca sa ii mai dau un exemplu lui Laur, intamplare de saptamana trecuta. Am trecut pe la un amic in Koln care la plecare zice, uite e un baiat tot din Valcea, l-a dat afara de la servici si n-are cu ce pleca acasa, ia-l si tu cu tine, ca te ajuta la condus ca obosesti pe drum. N-aveam chef, dar m-a combinat si am mai ramas o zi ca sa il iau si pe ala. Ma duc sa il iau pe copil, si zice, hai sa mergem pana la mine la servici ca are tiganu sa imi dea niste bani ca plm nu stiu ce, lucrase la o firma de curierat a unui tigan roman. Ajung acolo, aflu adevarata poveste, copilu furase din pachete, si normal ca il turnase tiganu. Acuma iese nevasta tiganului, o mahalagoaica si ma ia pe mine ca sa imi controleze mie masina sa vada ce are ala in bagaje, ca sunt complice si eu, ca o sa cheme politia, venisera si niste puradei pe acolo ceva de genu daca nu vrei, lasa ca te controlam noi cu japca. L-am pus pe ala sa scoata bagajele din masina si sa ii controleze bagajele nu masina mea, i-am lasat doar asa sa se uite cat scotea ala gentile din masina.

Si uite cum din bunul samaritean, era sa dau de belea sa ma ia tiganii pe bisturiu pentru un copil hot. 

 

Nu mai zic ca ala avea un iPhone 5S in cutie care il bagasem la mine in servieta, chiar ca daca il gaseau aia, dadeam de belea cu ei.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

alooo, vorbesc singur sau care-i smecheria ?

 

calmati-va dreq, ca si asa suntem putini pe forumul asta, ne certam intre noi acum ? raman doar eu cu similea pana la urma :D

evident ca plusul e de la similea

 

daca ziceai de wlf, plusul era de la el si tot asa

Share this post


Link to post
Share on other sites

am inteles ca Laur e karatist, deci totusi



 

M-au facut la buzunare o data cand eram copil si mi-au luat portofelul

 

copil cu portofel. se explica mitu borsetei, asadar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Similea a primit primul portofel la 24 de ani. :lol:

 

nu, mai tarziu, pe la 27. si-l am si acum in fata. nu tin bani in el, ca nu-l mai pot inchide. doar actele de pescuit.

 

pentru ca pe-al doilea, de mi l-am luat eu, l-am pierdut, cu toate actele de identitate, ale mele si-ale rablei, de-am aumblat fara permis si rca vreo 4 ani, dupa cum va povesteam dincolo

gata, ma opresc din offtopic, Ciupa cu borseta bej :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auzi Pole, vezi ca au bagat o bautura d-asta la sticla de 250 ml care sigur iti va placea: Giusto Brifcor. Iti amintesti de copilarie, nu alta. Asta ca sa-ti intorc favoarea cu guma Turbo. Ai scris tu ca ai gasit la Mega si mi-am luat si eu. :lol:

 

 

cum cum ? :D gata, o sa imi iau. Da, eu deja am ras vreo 3 cutii de turbo din alea, imi plac maxim, mestec si rad ca un fucktard din ala imbecil :))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

da si eu zic, care bea mai mult smoothie de pere, bananae si capsuni, intr-un timp prestabilit, castiga!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pole, vad ca pe olx spun astia ca livreaza pe 20.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E naspa i6-le .

 

Fiind prea MARE au bagat o functie sa apesi de doua ori pe home button si se face ecranul jumate , sa poti accesa cu un deget si partea de sus..plm, tableta.


iphone-6-7-8.jpg

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pole, vad ca pe olx spun astia ca livreaza pe 20.

 

minim 200 de euro isi pun in plus la pretul de vanzare din US, ce stricati. auzi, ajunge la 5000 de lei in unele cazuri, da-te-n ... mea.

 

Si oricum nu il iau de la astia ca sigur ma pot pisa pe garantia lor, ori de la 123gsm.ro ca imi da si factura garantie extinsa si tot ce trebuie, ori il iau de la noi, de la Apple.

Share this post


Link to post
Share on other sites

preturi de state 

 

24uwbie.jpg


singura chestie ce ma incanta la acest telefon 
 


2nga8ah.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

alea sunt preturi cu contract pe 2 ani, fara contract incep de la fix 649 USD, adica 500 de euro, adica doar 2200 de lei, super decent... de la asta la apropape 5000 de lei, pai astia trebuie batuti.

 

 

deci in state, un I6 costa mult mai putin decat costa la noi un 5s, care inca se vinde pe 3000 de lei.

 

ce draci am.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

mi se pare cusut cu ata alba

 

nici nu l-au lansat bine si fac "reclama" la parbriz

 

cum te incanta pe tine asa ii incanta si pe altii

 

reclama mascata

Share this post


Link to post
Share on other sites

alea sunt preturi cu contract pe 2 ani, fara contract incep de la fix 649 USD, adica 500 de euro, adica doar 2200 de lei, super decent... de la asta la apropape 5000 de lei, pai astia trebuie batuti.

 

 

 

pai la aia 2200 lei mai pui TVA de 24%, taxa vamala de aproape 10% (spre rusinea mea nu stiu exact cat e), transport si marja de profit. De accizat nu stiu daca se accizeaza. deci duce spre un pret de achizitie in jurul a 3000 si ceva de lei. asadar un maxim de 4000 ar fi decent :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.