Jump to content
Sign in to follow this  
blue

Telefoane, tablete si alte gadget-uri.

Recommended Posts

Esti sigur? Eu stiam ca la 5 vine cu totul si e vreo 10 milioane gen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vreo suta si ceva de dolari era pe ebay. 150 maxim parca, naiba sa-l ia.

 

viper a mai patit, atunci ma uitam si eu la preturi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum un an ma uitam si eu, si era vorba ca sticla e lipită cu nu stiu ce solutie de display si nu se da jos usor, si ca tre sa iei cu totul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tineam eu minte ceva, da' am uitat ca-i in lire, recunosc.

 

n-as da :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma costa 600 ron cu totul, intr-un service autorizat: carcasa originala neagra + sticla aia + manopera. Deci va arata ca nou.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ecranul ala e foarte ieftin, si il poti schimba tu, iti trimite si toate sculele cand cumperi ecranul

M-am uitat la mai multe tutoriale, eu sigur nu ma bag in el sa demontez pe acolo. 

Sa nu iti puna chinezarie, verifica inainte.

Pai initial am zis ca, cumpar eu carcasa, am gasit noua la vreo 250 ron, dar nu au fost de acord. Ei pun doar originala.

 

Oricum, le voi cere dovada ca este originala (certificat de conformitate sau asa ceva?)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai initial am zis ca, cumpar eu carcasa, am gasit noua la vreo 250 ron, dar nu au fost de acord. Ei pun doar originala.

 

Reverse psychology.

Ei îți zic ca nu accepta piesa ta, ca ei pun doar original.

Tu nu cumperi piesa originala, ca s-o nu ți-o acceptă, și-ți montează chinezism.

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-am gandit si la chestia asta, dar ce sa fac? I-am intrebat daca executa lucrarea in prezenta mea, au zis ca nu deoarece dureaza vreo 4 ore.

Daca cer certificat de conformitate, de unde stiu ca acel certificat este al carcasei mele? Cum imi dau seama daca este chinezarie sau nu?

Plm, inca ezit, mai caut solutii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nici dacă o cumperi tu originală și o duci sa o monteze tot nu poți baga mana în foc ca au montat ce ai dus tu și nu altceva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-am gandit si la chestia asta, dar ce sa fac? I-am intrebat daca executa lucrarea in prezenta mea, au zis ca nu deoarece dureaza vreo 4 ore.

Daca cer certificat de conformitate, de unde stiu ca acel certificat este al carcasei mele? Cum imi dau seama daca este chinezarie sau nu?

Plm, inca ezit, mai caut solutii.

 

deci, piese originale iti vor pune numai la istyle sau la noumax, sunt singurii autorizati apple. parca mai e unul, dar nu stiu care.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha. Fix asta vroiam sa postez si eu acum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha. Fix asta vroiam sa postez si eu acum.

 

de ce HAHAHA ?  :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, mi se pare vrajeala si contrareclama

 

plm, acum daca nu ai grija de el si mai cataresti si o tona, normal ca se strica

Share this post


Link to post
Share on other sites

o prostie, din cate imi amintesc, au patiti altii cu Galaxy S2 asa ceva, bagat in buzunarul de la spate la blugi, si cand te apleci, la revedere, telefonul e curbat si ecranul spart.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ori este anti reclama ori e pe bune, cert e ca lumea s-ar plange ca se indoaie in buzunar i6 Plus..

bine eu nu inteleg cum sa bagi o paleta in buzunar..oricum , calitate ce sa zic , cum i-a lasat Steve si cum ii are acum..

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu am tras acum de al meu destul de tare si nu pare ca s-ar stramba asa usor. acum, la buzunarul de la spate si blugi stramti, probabil ca e posibil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

o prostie, din cate imi amintesc, au patiti altii cu Galaxy S2 asa ceva, bagat in buzunarul de la spate la blugi, si cand te apleci, la revedere, telefonul e curbat si ecranul spart.

Paul parca a pățit sa i se spargă ecranul la un Galaxy, că-l avea în buzunar la spate și s-a aplecat...

Deci iPhone 6 plus, primul smartphone din lume cu ecran curbabil.

Edited by RareÈ™

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.