Jump to content
Sign in to follow this  
blue

Telefoane, tablete si alte gadget-uri.

Recommended Posts

Sau poate macbooku e pe noptieră și undele alea de care ziceai trec peste el...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pole, niciodata nu te-am vazut sa-i vorbesti asa lui Raresh... si iata unde s-a ajuns

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pole isi impacheteaza mac-ul ca sa-l duca la reparat ca e stricat si nu suna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

tot nu e bine nici dupaupdate-ul asta, problema cu wi-fi si semnal iar a aparut si mi se inchid fara explicatie cateva aplicatii. am cautat pe net si nu sunt singurul, plus ca la fl face si pe ipad.

 

eu am terminat cu iphone-ul dupa experienta asta, pentru ca au reusit sa-mi transforme tot entuziasmul de la la inceput, in nervi, frustrare si sictir. mare bou am fost sa dau 1000 de euro pe asa ceva, mai bine ramaneam cu 5s-ul sau daca vroiam ceva mai mare imi luam xperia z2.

 

da, probabil se vor rezolva toate astea cu alt update, insa deja ma pis pe el, nici nu ma mai interseaza, nu e normal sa se intample asa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe ipad mie-mi crasheaza safari de cand l-am luat, cu 7.0.1. Eroarea clasica, low memory. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

e si normal, nu inteleg ambitia de a merge tot pe 1Gb de ram, in conditiile in care aplicatiile sunt din ce in ce mai complexe (ma rog, la safari nu e cazul), pai daca te uiti cu battery doctor, care are si o anexa pentru memory management, vezi acolo ca in permanenta ai 89% din memorie ocupata.... si asta fara sa faci nimic in momentul ala.

 

In conditiile in care deja alte telefoane, mult mai ieftine, au 3Gb de ram, repet, nu inteleg ambitia de a merge tot pe 1Gb

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-am aplicatii de management pe el. Doar 3D pdf reader si adobe reader. 

 

Pe safari mai stau sa ma benoclez la un film, la un iutub si daca mai incarc 3-4 taburi in paralel, fie le reincarca pe toate, fie iese de tot. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dacă ai promis 5s altcuiva decât lui KIP, măcar îi poți tine 6le.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ios 8.0.3 iese abia in octombrie, o data cu apple pay

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu stiu cine va folosi apple pay ala, trebuie sa ai credinta puternica intr-o forta superioara tie ca sa lasi datele bancare pe mana apple, dupa scandalul cu icloud spart  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebuie sa ai credinta tare sa-ti lasi cam orice confidential cu apple. 


Rareshi va plati si paine cu apple pay.

Share this post


Link to post
Share on other sites
eu am terminat cu iphone-ul dupa experienta asta, pentru ca au reusit sa-mi transforme tot entuziasmul de la la inceput, in nervi, frustrare si sictir. mare bou am fost sa dau 1000 de euro pe asa ceva, mai bine ramaneam cu 5s-ul sau daca vroiam ceva mai mare imi luam xperia z2.

 

 

 

eu am tacut, partial pentru ca am fost in stare de soc si sincer nici nu mi-am permis observatiile astea.

 

ca ti l-ai luat, m-am bucurat, aia a fost damblaua ta.

 

da' e scump rau, da-l naibii. si nici macar nu e ceva care sa te reprezinte. un ceas, da. acolo o sa fiu mereu de acord.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chestiile astea se intampla intotdeauna cand iei un produs foarte nou abia iesit pe piata. E valabil si la masini. D-aia faceliftul e intotdeauna mai bun decat prima varianta.

D-aia si varianta S e mai buna decat varianta de baza de iPhone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au cam dat-o in bara Apple. Cred ca multi vor ramane la 5 s iar cei care au 5, gen eu, dupa ultimele probleme vor merge spre 5 s si nu vor trece la 6.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parca de data asta este mai nasol ca in trecut.

Cand am trecut de la 4 la 4s si apoi la 5, am fost ferm convins de alegerea facuta. Nu am mers pe 5s deoarece asteptam ceva misto de la Apple. Well...

Ma rog, inainte am fost utilizator si fan blackberry, dar au ramas in urma..

Share this post


Link to post
Share on other sites

o sa cumpere 6 oricum, pentru ca de mult timp asteptau (asteptam) un iphone cu ecran mai mare, nu mai lung.

 

in schimb am observat ca bateria acum tine mai mult decat la 5s, desi la inceput parea ca tine la fel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si pe mine ma omoara ecranul ingust, cel putin in safari. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

La 5, cand este pe 4g, scade extrem de repede bateria. Practic, la 12.30, am 27%.

Pana la urma, daca nu pot folosi functiile de baza, gen voce si citit mails, pot sa pipi pe el de telefon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parca de data asta este mai nasol ca in trecut.

Cand am trecut de la 4 la 4s si apoi la 5, am fost ferm convins de alegerea facuta. Nu am mers pe 5s deoarece asteptam ceva misto de la Apple. Well...

 

 

Nu e deloc. Acum e parfum fata de problemele din trecut.

La 3G vreo 2 saptamani trebuia sa incarc telefonul de 3 ori pe zi. Era la 100% cand ma culcam si de dimineata era deja inchis sau avea 15%. Totul de la o problema de soft.

La iPhone 4 erau pierderile alea de semnal.

La 4S unii nu mai au wireless dupa ce au facut update la iOS 7.

 

Chestia asta o sa se rezolve dupa inca o varianta de soft si toata lumea o sa uite de probleme.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.