Jump to content
Sign in to follow this  
blue

Telefoane, tablete si alte gadget-uri.

Recommended Posts

Cum scriu si de pe asta care-l am. Sunt innebunit dupa tastatura fizica. 

Chiar sunt interesat de o proba. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

scufi e fan BB, si eu foloseam pentru serviciu mai demult, prin 2007, ma rog, toata corporatia avea, deci nu a fost by choice .

 

din asta aveam :) il mai am si acum de fapt, printr-un sertar cred.

 

blackberry-8300.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu sunt si am si acum un qwerty. Cu mici exceptii, doar de pe ala scriu.

 

Imi place senzatia aia de buton apasat. Da' sa fie in mama ma-sii pe 4 randuri, asa cum a lasat Dumnezeu :).

 

Si nu stiu ce ne facem cu space-ul ala inghesuit. Ma termina nervos numai cand ma uit la el.

 

E 2700 de lei, m-am uitat.

 

Da-mi doamne putere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu pot zice ca-s fan. 

 

Dar mi-am luat 9900-le exact la o luna dupa lansare, din dorinta de a inlocui telefonul vechi. 

Inca il am, bine, acum este ca o martoaga ponosita dupa cate a indurat. Iar cum nu ma joc sau uit la filme pe gaoze mici mi se rupe balalaika. Navigatul pe internet, e uneori imbecil.

 

Dupa passport urmeaza Bold Classic. Nu stiu, grea decizie. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Q10 ala, e precum coenzima. Frectie.

 

Nu e cu nimic mai breaz. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

blackberry mie personal mi se pare o ineptie, de la design pana la concept. unul singur ma misca, nu-i stiu indicativul dar e cu rama metalica, touch screen si gliseaza vertical pentru tastatura. E singurul care mi se pare masculin. Restul par niste cutii de farduri cu facilitate sms. 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plus ca la Q10, din cate stiu, nu se mai folosesc serverele BB, care faceau trafic minor.

Cel putin la Orange, vine cu trafic de date normal, prin apn Orange.

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca vreti sa dezactivati saracia aia de Autoplay Videos la Facebook pe telefoane:

 

http://www.tech-recipes.com/rx/46837/facebook-stop-auto-play-videos-while-using-mobile-connection/

 

ps: tot nu s-au rezolvat problemele la ios nici cu 8.0.2.

 

imi crasheaza Settings, Facebook si alte aplicatii, plus cateodata nu pot intra in home screen, bag P U L A ! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pare ca nici eu nu am probleme. Bine, nu sunt un etalon, ca le folosesc prea putin. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

atunci este suspect, sper sa nu fie de la telefon, am sa merg la istyle sa il schimb pe garantie daca e ceva. sper sa nu fie cazul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe langa faptul ca 8.0.2. se misca mai incet, nu am observat alte probleme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa fie doar pe iphone 6 problemele atunci ? azi m-a scos de 2 ori din facebook si o data din settings, dimineata nu intra in home screen, adica dadeam acolo slide to unlock, insa nu facea nimic... chestii din astea dragute.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu mai sta si tu atata pe fb.  si fa-ti o data setarile, si nu mai intra in settings. problem solved.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ceva reglementare nouă legată de blocarea in rețeaua respectiva a telefoanelor când sunt luate la abonament?

Ca azi am observat ca al meu nu e blocat în nicio retea desi e luat la abonament. Sa-mi stea ceasul...De fericire.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu cred ca e nicio reglementare. Se mai intampla.

 

Cum ti-l dau aia. Daca li se termina din raft cele blocate in retea, nu-s nebuni sa te refuze cu un abonament. Iti dau unul la liber si-ti zic saru'mana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probabil aveau pe stoc doar la liber :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.