Jump to content
Sign in to follow this  
blue

Telefoane, tablete si alte gadget-uri.

Recommended Posts

Asa fac. Da-i o resetare de fabrica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe bune? :)

 

Ca am doua răspunsuri contradictorii. Cui spun gtfo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci m-am lamurit si cu iPhone 6...vroiam sa-mi iau de aici ca e destul de ieftin, gen 500 oiro...dar mi-e ca mai rau ma enervez.

 

Momentan am un Galaxy S3 care se misca super incet, delay maxim, probabil de la toate tampeniile de softulete instalate de operatorul din DE. Mai folosesc si un iPhone 4s pe iOS 7.1 de care sunt relativ multumit, se misca acceptabil dar camera este cam bullshit si eu folosesc destul de mult telefonul pt poze, iar ecranul asta mic ma cam streseaza...desi telefonul este ideal ca dimensiuni pentru tinut cu o mana.

 

Cred ca mai bine mai astept un pic si-mi iau Galaxy S6 care am auzit ca iese prin primavara. Specificatiile lui S5 ma incanta destul de tare, mai ales partea de waterproof si display-ul, deci ma astept ca S6 sa fie peste (probabil cu noile procesoare si mai mult RAM se va misca mai ok Androidul).

 

Ciudat totusi ca pe aici nu am auzit pe nimeni sa aiba probleme cu iPhone 6...si sunt multi care il au deja de multicel timp. Or fi diferente de calitate in productie pentru diverse piete?

 

PS: Pole, legat de garantia la iPhone, da-mi de stire daca rezolvi in tara. Daca trebuie dus la garantie in München poate reusim ceva ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

epopeea continua...

 

acum mi-am dat seama ca nu mai am nici un nr de telefon, pt ca toate contactele mele erau in iphone, salvate in icloud si evident ca telefonu' lu sor'mea nu are icloud, deci nu mai am nici un numar de telefon, zero...

 

am fost la noumax, ma suna dupa amiaza sa imi spuna ce se face cu telefonul, dar in principiu garantia e valabila la ei.

 

mai aveau clienti cu 6 adus la reparat sau schimbat, pentru pixeli morti si pierdere semnal/antena wifi defecta, deci telefonul e un cacat.

 

mi-au spus si aia ca cel mai bun tot 5s-ul ramane, cel putin pana scot astia un 6s. Probabil o sa iau de la ei un 5s, ma mai gandesc pana maine.

 

deocamdata nu am contacte si chestia asta ma seaca, pt ca la unii nu vroiam sa raspund, la altii e musai sa raspund si acum habar nu am cine ma suna.

 

deci daca nu-mi place cum arata numarul, nu rspund.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ca se rezolva cu garantia la ei, macar atat. Ai idee daca ti-l schimba direct cu altul sau il repara pe asta?

 

Mie cand mi s-a bulit primul 4s (pata galbena pe ecran din senin) mi l-au schimbat cu unul brand new pe loc, fara comentarii. Acum parca auzisem ca le trimit prin Germania la reparat.

 

Cand naiba apare oare iPhone 6s? Poate il mai prind aici sa fie ieftin :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

in orice caz, cand apare, o sa te rog sa imi iei si mie :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca mai aveai tableta, acum stiai cine te suna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai o am, ipad air ala, dar nu se sinconizeaza cu xperia lu' sor'mea si nici macu'

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zi-i lui tati blue sa-ti vanda 5s-ul.

 

Cred ca ti-l lasa la vreo 2000 de lei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci vin de la noumax, ynde am lasat 6le. Nu mi l schimba pe garabtie pentru ca are urme de umezeala. Orice device apple are la interior niste chestii care schimba culoarea la umezeala.

 

... mea, eu evident ca nu l am bagat in apa sau ceva, doar ca fac baie cu telefonul si cat stau in cada ma joc pe tel, stau pe net etc. Deci ori e harneala ori e atat de varza telefonul incat de la aburi s-a vazut. Aduca da, se aburea etc, dar nu ma gandeam ca se strica, pai si pe 5s faceam la fel.

 

Ideea e ca trebuie sa platesc aprox 300 de euro si primesc altul nou, dar mai intai trebuie trimis in germania si sa isi dea aia de la apple acceptul.

 

Asa incat mi am luat de la ei un 5s nou, pana una alta, ca cica in jur de 2, 3 saptamani dureaza.

 

Reiterez: i6, e un cacat de telefon.

 

Sigur, puteam sa fac scandal etc, dar nu mai am nervi pt asa ceva.

oricum, pretul spune tot, pana la urma un i6 este mai scump doar cu 300 de lei decat un 5s, deci deja devine o chestie de preferinte, ori eu cu i6 m-am lamurit, entuziasm ars degeaba, dezamagire totala:

 

http://www.noumax.ro/cumparaturi

 

bine, vorbesc de preturi la nou, nu sparle si kilipiruri de pe olx, ca alea numa intereseaza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu, care ti-am spus :(

As vrea sa ma asculti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

De exemplu: Raresh CJ te barfeste pe PM cu Ciupanezu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am luat 2 de la Orange si pna acum sunt multumit de ele. Nevasta il forjeaza la greu, vad ca tine bateria mai mult decat 5 si are semnal mai bun.

Pana acum sunt multumit de ele.

Insa la 5, am trimis ambele telefoane, al meu si al sotiei, de 3 ori pana acum si de 3 ori l-au inlocuit.

5 este varza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

o sa iti treaca ebtuziasmul pentru 6, mie mi-a iesit pe nas. ma cac direct pe el.

 

nu cumva sa il atingi putin mai tare sau sa-i vorbesti rastit, sau sa il folosesti pe timp de ceata, ca ... mea, se strica probabil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De ce atunci cand tin telefonul la urechea stanga, cel cu care vorbesc ma aude foarte slab, cu ecou etc, iar cand il tin la urechea dreapta ma aude foarte bine?

 

P.S. Iphone 5

Edited by mimima

Share this post


Link to post
Share on other sites

n-am mai auzit asa ceva. s-o fi desfacut ceva pe la microfon si cand schimbi pozitia se aude mai bine sau mai prost ca se misca ala pe acolo, altceva nu ma duce mintea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deloc.

Am testat azi de foarte multe ori. 


@blue: problema intr-adevar exista https://discussions.apple.com/thread/5579558?start=0&tstart=0


This same exact thing is happening to me!!! Exactly.

 

  • When talking on my left side they say I sound far away or muffled.
  • When talking on my right side they say I sound better but still not good.

https://discussions.apple.com/message/20130783#20130783


Ma enerveaza la maxim sa-i tot aud pe ceilalti spunand "alo, nu te aud!". Cand pun telefonul la urechea dreapta, "acum este mult mai bine"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.