Jump to content
Sign in to follow this  
blue

Telefoane, tablete si alte gadget-uri.

Recommended Posts

fiecare cu ce-l doare: numa' gunoaie scumpe recarosate 6310i-urile...cum suna anunturile, concureaza cu e46 care nu bate nu troncane...

moloz

Share this post


Link to post
Share on other sites

de la 180 de lei in sus, impecabil de zgariate, bateria tine 5-6 zile...plm. Carcasele china shit costa 60 de lei...moara ciucurel daca nu e prosteala. Multi o baga p-aia cu interceptarea, altii cum ca sunt de parlamentari. Te doare capul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai se zicea ca-i cel mai jmeker tel la capitolul baterie si semnal...da, si mai era aia cu interceptarea, dar cica mai sunt telefoane care nu pot fi interceptate de ex 3310 sau 1100 alea vechi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

apropos, am constatat ca playerul din S4 reda fara probleme FLAC-uri, se aude fatastic (in casti), acum mi-am umplut tel de flacuri, am gasit pe filelist.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bai, io nu mai suport cacatu' asta de samsung, ma pis pe el.  acuma am vb cu unu' sa-l dau pe un htc one, si daca pana-n ianuarie nu ma obisnuiesc nici cu ala, imi iau din nou iphone, sa ma cac in ele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da` cu ce te-a suparat?

Bine, ce au facut cu ultimul update...cac pe ei. Mi-au instalat tot felul de mizerii ce nu le pot dezinstala, mi-au schimbat fontul cu unul de copii, etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

in primul rand dual sim-ul e de cacat.  ma tot suna lumea, si am tel inchis.   in al 2-lea rand, interfata e gretoasa, mi-e scarba de ea, lool.   daca pun alt launcher mai simplu, e plin de bug-uri.  il am de 3 saptamani, deja e zgariat metalu' ala de plastic, lool.   si mai sunt alte rahaturi. 

 

bai, sincer, cu iphone inainte sa-i pun ios7, chiar n-am avut probleme, era super ok.  da' clar, face mai putine, da' face fix cate-mi trebuie mie.  ma pis pe ele widgeturi, aplicatii de cacat si jocuri, ca s-asa nu vad bine, mai sa ma joc pe telefon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma pis pe ele widgeturi, aplicatii de cacat si jocuri, ca s-asa nu vad bine

:lol: blue e noul meu idol in viata. Bine bai ! Da' am si eu o nedumerire: esti sigur ca poti sa te pisi fix pe aplicatii, daca nu vezi bine ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai blue, ti-ai luat un cacat de galaxy mini, adicatelea, versiunea de cacat a lui S4 adevarat. de aia si costa mult mai putin, ca e un pisat de fapt.

 

la fel cum va fi si acest iphone 5C, un cacat.

 

materiale mai proaste, mai slab ca si performante si asa mai departe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai blue, ti-ai luat un cacat de galaxy mini, adicatelea, versiunea de cacat a lui S4 adevarat. de aia si costa mult mai putin, ca e un pisat de fapt.

 

la fel cum va fi si acest iphone 5C, un cacat.

 

materiale mai proaste, mai slab ca si performante si asa mai departe.

 

n-ai inteles.  performantele is relativ ok, fata de ce am avut.  nu de ala m-am plans, mai citeste o data.   si 5c-ul e de fapt un 5 in alte haine.  o sa-mi iau probabil un 5s in ianuarie, daca nu-mi place htc-ul.   si s4 mini e din fix aceleasi materiale ca si s4, in afara de sticl care e gorilla glass 2 la mini, si 3 la ala normal.   mi-am luat mini ca vroiam dual sim, si ala normal nu e.  m-am jucat si cu ala mare, ma dor ochii de la culorile alea megasaturate, si nu stiu, e diferenta la ecran, ceva cu luminozitatea, nu e ca la htc si iphone.  astea 2 is mai neutrale, mai naturale, la samsung totul mi se pare fortat, ma dor ochii de la el, jur.

:lol: blue e noul meu idol in viata. Bine bai ! Da' am si eu o nedumerire: esti sigur ca poti sa te pisi fix pe aplicatii, daca nu vezi bine ?

 

ai sa razi, da' m-am pisat o data pe un ericsson.  eram cam ametit la buda intr-un birt, si in timp ce picuram, tineam si tel intre ureche si umar.  mi-a alunecat evident, direct in buda, in timp ce ma pisam.  am terinat de picurat, si am tras si apa, ca n-am avut tupeul sa bag mana dupa el.  dupa ce am tras apa, l-am scos cu 2 dejte (fara sa le sniffui haterilor), si l-am aruncat in chiuveta unde am dat drumu' la jet pe el, sa se curete.  evident ca n-a mai mers.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca era LG te puteai si caca pe el, ca tot mergea 

Trebuie sa recunosc ca LG-ul lui SImilea aduce a Chuck Norris: a cazut in vulcan si era sa se inece.

 

La performante ala al tau si alte bazaconii din clasa mai ieftina nu sunt deloc asemenatoare cu S4-le.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai n-ai urmat regula celor 5 secunde, de-aia n-a mai mers.

Share this post


Link to post
Share on other sites
La performante ala al tau si alte bazaconii din clasa mai ieftina nu sunt deloc asemenatoare cu S4-le.

 

ba, voi sunteti nebuni cu performantele voastre.  ce plm de diferente exista intre 1,7 dual core, si 1,9 quadcore cand eu folosesc doar net, viber, whatsapp, browser, mail, o navigatie, un player si ATAT? 

 

ce plm de performante?  ati innebunit, jur.   v-a muit marketingu si pe voi, sa nu mai ziceti de userii de iphone. :sorcerer:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joaca cu amandoua mai mult timp si-ai sa vezi.

Cand aveam S2 si-a luat un fost coleg S2 mini sau ce plm. Bai, mergea ca un cacat. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca nu folosesti multe aplicatii in acelasi timp, nu sunt mari diferente. Dar de la 1.5GB memorie la 2GB, asta ar cam trebui sa se simta. Oricum, mare hater esti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

m-am jucat, deschid paginile de net la fel de repede. aplicatiile de baza, tot la fel de repede.  wich is all to me.   ti-am zis ca nu ma joc pe el, nu am photoshop sau autocad, diferentele ce le vedeti voi la aplicatii de baza intre procesoarele astea 2, sunt vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Care autocad pe Android bre ?  :lol:  Zeule intr-ale IT-ului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

am zis la misto, nici eu nu credeam ca exista acad pe vreun telefon.  faceam referire la aplicatii mai complexe, la misto, sa se prinda si tantalau' asta de cefi, lol.

Share this post


Link to post
Share on other sites

GTFO, ma dau batut si ma apuc de crosetat. Hai ca am gasit un model misto pe net.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol, eu tocmai mini d-ala aveam in plan sa-mi iau. Vorbesc, putin net si ma scutea de pierdut doua telefoane. Adica as pierde doar unul. Incerc totusi, n-are cum sa fie chiar atat de rau. Deci da-l naibii, pentru un apel si o postare nu crapa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

am zis la misto, nici eu nu credeam ca exista acad pe vreun telefon.  faceam referire la aplicatii mai complexe, la misto, sa se prinda si tantalau' asta de cefi, lol.

Sugi chechu, nu ai sa vezi ca doua telefoane din doua clase diferite de pret sa se comporte la fel. Arunca-l  :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.