Jump to content
Sign in to follow this  
blue

Telefoane, tablete si alte gadget-uri.

Recommended Posts

Pe langa aia 22 mai adauga inca vreo 8 doar la bucatarie, de baie nici nu mai zic.

 

Nu stiu bai, nu ma pricep. Asta vara au venit doi neni cu niste chestii de fier si o rola de cauciuc, au plecat leoarca, de cat au umblat la geamuri si la usi, nu stiu ce au facut, dar nu "trage de nicaieri. Gandeste-te, Kip, ca, dupa ce am ramas fara gaz si erau spre minus 15 grade, s-a eacit in casa abia dupa doua zile.

 

O sa vad cu factura...de la anul. Anul asta m-am incalzit si umplut cu mucegai de la caloriferele electrice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si, Kip, nu zic minciuni. Ce naiba, doar stii ca ala tre sa faca in casa cald :)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu zic ca minti dar sa astepte regularizarea.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Las ca vine primăvara și scapi de problemă. Ne mai aduci aminte la iarnă. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si gandeste te ca la mine la casa a facut socra miu instalatia care e profesor plus izolatia iar termopanele sufli cu ce vrei in ele si nu intra nimic si tot platesc vreo 700 lei. Bine si 400 mp. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uite, acuma am 22 de grade in dormitor, de la un calorifer electric. Ce-i drept si afara s-a mai incalzit. Iar daca iesi din camera paralizezi. Au fost, pe rand, niste amici la mine, iar jos, ca s-au descaltat ca ghiţa, dupa 10 minute i-a luat reumatismul. Bai, frig, dar frig de iti vine sa strangi pe cineva de gat.

 

A, si inca ceva: foarte mult conteaza podeaua, am vazut acum, pe frig, ce inseamna frig pe gresie si frig pe lemn :)

Oricum, o sa caut sa-mi iau si-un cazan din ala, pe lemne si carbuni, e bine sa fie, in caz de nevoie. Mi-am dat seama si unde sa-l pun. No mor sauna.

Si gandeste te ca la mine la casa a facut socra miu instalatia care e profesor plus izolatia iar termopanele sufli cu ce vrei in ele si nu intra nimic si tot platesc vreo 700 lei. Bine si 400 mp. :D

 

Cam asta estimez si eu c-ar trebui sa fie media, maxim 200 euro.

 

1 euro/mp mi se pare cam mult :)

 

 

Si mai e o chestie: o sa incerc sa montez si termostate pe caloriferele de jos, e ieftin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, stiu, is gras.

 

Ca Kip, dar nu am decat un calorifer in demisol.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alo :(

Ai term de ambient wireless?

Doua, unul pt centrala si unul pt pompele alea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da apropo. La casa asta ai garaj pentru ragalia aia de Jeep?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Are o lula. Il tine in fata pe strada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nici macar. La vecin, ca are doua locuri :D

 

 

400, mister C, cu totul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ala care i-a vandut casa lui Simi inca merge la biserica si da acatiste.

 

Am mai vandut si eu masina care a fost decapotata fara sa o probeze ala, o data in viata ai noroc din asta. Asa si la vanzatorul lui Simi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.