Jump to content
Sign in to follow this  
blue

Telefoane, tablete si alte gadget-uri.

Recommended Posts

Nu e pentru mine, plm. 

 

Ma uit dupa codate gen. Mersi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am schimbat 2 iPhone 5 pana acum in garantie, urmeaza sa vina al 3-lea.

Primul avea probleme de semnal iar al 2 lea, imi iesea din retea random cu o eroare NO SIM CARD INSTALLED. [mda...se pare ca este un bug de la APPLE]

Plm, de la 4S numai probleme am avut cu ele...

Nu vorbesc de iPhone 4, ca ala l-am trimis inapoi pentru probleme grave de semnal, aveam mereu doar o linie la Network.

Edited by claudiusnc

Share this post


Link to post
Share on other sites

iPhone 5 nu mi-as lua, tine bateria foarte putin. Are un cunoscut, a schimbat unul in garantie pentru problema asta si dupa cateva luni ii face la fel.

 

iPhone 5S are o baterie mai buna. Are sora mea si n-are probleme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dap, la 4S ma tinea o zi, la 5 ma tine pana dupa amiaza si este regula ca la 17.00 - 17.30 sa il pun la incarcat deoarece este cam pe la 17% din baterie.

Nu am trecut la 5s deoarece fata de 5 nu este vreun big improvement, asa ca astept 6.

Pe de alta parte, acum folosesc un android samsung s1 pana ce vine 5 din garantie si nu am vreo problema de semnal, bateria ma tine 2 zile, isi face treaba.

Plm...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, si pe mine ma tine o zi. Sa incarc un telefon de 2 ori pe zi mi se pare mult prea stresant.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma, daca in sfarsit scoate si apple un telefon cu ecran de 5''. trec la iphone 6 si io. asta doar pentru ca s-au cacat pe mine la faza cu Galaxy S5, care este fix la fel ca S4 de-l am acum, deci identic practic. Cum plm sa ceri vreo 3000 de lei pe asa magarie ? nici macar facelift nu poti sa spui ca e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

S5 e water și dust proof.

Are aceiași 2gb ram dar alt procesor.

Mai sunt și alte diferențe dar, în principiu, la aspect s4 = s5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai da-le-n slbz sa le bata. Toate sunt de toate proof, dar daca n-ai grija maxima de ele se duc dreacu. Se sparg, se distrug, se pulverizeaza.

 

Cum era mitul ala cu gorilla glass cand a aparut. Domne', e data dreacu', nu se mai sparge ecranu' neam, nu mai ai treaba. Cum l-ai scapat, bam bam bam a plecat ecranul. Gorilla glass - poveste de fratii Grimm, varianta Asia.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mno, avand in vedere ca am asteptat degeaba S5-ul, care e o tampenie ce nu aduce nimic nou, si de S4 m-am saturat, vreau sa imi schimb telefonul... iphone nu a scos nimic cu ecran mare asa ca sa fie sanatosi.

 

am gasit review foarte bune despre asta de mai jos, arata foarte foarte frumos si plm, e smecher observ.. filmare in 4k, ecran marfa de 5.2, performant zdravan etc... la categoria +3000 de lei, mie mi se pare cea mai buna alegere. este finisat extraordinar si e foarte elegant zic.

 

http://www.emag.ro/telefon-mobil-sony-xperia-z2-4g-black-86045/pd/D245CBBBM/

Share this post


Link to post
Share on other sites

mie nu imi place htc-ul ala deloc. sony asta arata insa foarte foarte bine. nu stiu cand scot astia iphone 6, ca daca iese cu ecran de 5, imi iau sigur.

 

mie imi place sa fie mare ecranul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

amandoua-s infinit mai faine decat orice samsung.   alege-l pe care vrei tu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

filmare in 4k
 
interesting :)  Asta ar fi un motiv sa-mi iau si io un telefon mai performant
 
 
cu ce o redai?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai are el player si in rest redau cu Total Media Theatre 6, ti-am mai zis de el, reda in 4k si 3d, pe asta il folosesc pe laptop si cand ma leg la TV.

 

oricum, acest Z2 mi se pare extraordinar de fain si in momentul asta bate la cur dpdv performante si tehnologie, orice altceva de pe piata. plus ca arata foarte bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dar un aparat foto care sa si filmeze 4k?

nu e mai ieftin?

 

si as pastra si YUMO :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pole, on 09 May 2014 - 12:04, said:

pai are el player si in rest redau cu Total Media Theatre 6, ti-am mai zis de el, reda in 4k si 3d, pe asta il folosesc pe laptop si cand ma leg la TV.

 

oricum, acest Z2 mi se pare extraordinar de fain si in momentul asta bate la cur dpdv performante si tehnologie, orice altceva de pe piata. plus ca arata foarte bine.

Pai degeaba reda player-ul 4k daca TV-ul nu suporta decat FHD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

si asta e adevarat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

am descoperit şi eu apa caldă, o aplicație care transforma telefonul în magic remote pentru tv. Super şmecheră.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pfff. Eu o disperam pe nevasta-mea mai demult, ca TV-ul fiind legat la retea, telecomanda de pe telefon merge pe Wifi, si eram in alta camera si ii stingeam TV-ul, a facut cu nervii.

 

Vezi ca mai e o aplicatie, Twonky Beam parca, faci o poza si o trimiti la TV. Poti sa trimiti o poza horror in timp ce se uita cineva la un film. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mno, avand in vedere ca am asteptat degeaba S5-ul, care e o tampenie ce nu aduce nimic nou, si de S4 m-am saturat, vreau sa imi schimb telefonul... iphone nu a scos nimic cu ecran mare asa ca sa fie sanatosi.

 

am gasit review foarte bune despre asta de mai jos, arata foarte foarte frumos si plm, e smecher observ.. filmare in 4k, ecran marfa de 5.2, performant zdravan etc... la categoria +3000 de lei, mie mi se pare cea mai buna alegere. este finisat extraordinar si e foarte elegant zic.

 

http://www.emag.ro/telefon-mobil-sony-xperia-z2-4g-black-86045/pd/D245CBBBM/

 

 

Telefonul este misto, dar prea mare totusi, asta-i singurul lucru ce-mi place la iphone (sta cat de cat ok in buzunar)

Share this post


Link to post
Share on other sites

stie cineva vreo aplicatie pentru iphone care sa foloseasca gps-ul offline? am gasit una care stie sa faca asta, ii zice CoPilotâ„¢ GPS , sunt curios daca mai are cineva si chair functioneaza offline, costa destul de mult pentru o aplicatie(30 lire) , dar daca merge complet offline eu zic ca merita

Share this post


Link to post
Share on other sites

stie cineva vreo aplicatie pentru iphone care sa foloseasca gps-ul offline?

Cred ca topica frazei este un pic inversata :)

 

Nu GPS-ul este folosit offline, ci eventual hartile. Adica ai hartile in telefon, nu le descarci pe masura ce te deplasezi, asa cum se intampla la Google maps.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.