Jump to content
Sign in to follow this  
blue

Telefoane, tablete si alte gadget-uri.

Recommended Posts

Al lui e mai smecher. Nu te mai baga tu.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

vai de viata mea. 700 de euro biscuitele ala? :D

 

sunt buni in preturi, n-am ce sa zic :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

La care biscuite te referi? Daca la mcbook air, ala a fost 6000 ron, lol.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu cred ca e 700 euro ssd-ul ala. Probabil ala e un pret cu mega-mega-mega adaos.

 

Sau o fi facut de vreo firma super tare.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

La care biscuite te referi? Daca la mcbook air, ala a fost 6000 ron, lol.

sesede-ul ala, solid state drive sau cum s-o numi :)

 

sper ca nu da nimeni 700 de eur la apple ca sa schimbe chestia aia :)

 

iti cumperi ce doresti (ca n-am auzit sa fie vreun model special pentru apple, de fapt n-am auzit sa-si produca ei vreo componenta) si ti-l schimbi intr-un service de pc-uri. Ma rog, mac-uri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai asa l-am schimbat si eu la mcbook pro-ul meu. Aveam de 320, sau asa ceva, normal, si l-am schimbat cu unu' de 512 ssd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imposibil, ai pus original Apple ? cand am fost cu el sa-mi rescrie softul de l-am busit eu, am zis ca am citit pe net ca poate fi SSD-ul si mi-a zis ala de la service (iStyle, astia fiind autorizati Apple) ca daca pica SSD ma costa 700 de euro, am zis ca e imposibil, a intrat pe programul de produse al lor, un fl de realoem si mi-a arata pe ecran, SSD Apple 256 Gb 700 de euro fara SSD-ul meu la schimb, cu SSD-ul meu la schimb era mai ieftin. Mergi intr-un apple store si vezi cat costa, ce ... mea.

 

tu probabil ai aftermarket, asa mi-ar conveni si mie sa imi iau la banii aia un SSD mai mare, insa pierd garantia fireste.

 

poate la mackbook air sunt mai scumpe, pentru ca este muuult mai subtire tot laptopul, plm, e cat un ipad de subtire aproape, las-o dreq, nici nu inteleg cum de au putut face ceva aat de subtire sa fie functional.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vrei sa discutam despre ssd-uri sau accepti ideea ca e rip-off ce fac aia? :)

 

ce ma-sa produc ei? cumpara de la kingston sau care naiba o fi furnizorul lor si-ti vand tie, Pole.

 

la fel de bine, tu, Pole, poti sa-ti cumperi de la kingston la nici jumatate de pret :)

 

hai sa ne documentam, ce capacitate de stocare are air-ul tau?

 

sa vedem preturile.

 

vai, scuzati-mi prostia, 256 gb. acum butonez :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

da' eu nu te contrazic, eu sunt varza pe domeniul asta si un banal end user, convins ca multe din cacturile pe care le cumpar, de la iphone, ipad, macbook etc, sunt ultra overpriced. e asa cum arata in video-ul ala pus de Rares, insa asta tot nu ma opreste sa le cumpar cacaturile :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu mai comparati mere cu pere, ca nu toate SSD-urile sunt la fel. Nu conteaza doar capacitatea. Cea mai scumpa caracteristica la SSD-uri este fiabilitatea. Cele ieftine au un numar mic de cicluri de scriere.

La aceeasi capacitate, un SSD bun poate fi de 5 ori mai scump decat unul standard.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol, chiar ca ai dreptate si sunt curios cat costa un SSD Vertex3 d-asta, de zic astiaca e miezu'

 

edit: ah, vad ca e mai vechi articulul, astea noi vad ca au viteze mult mai mari si la Apple

 

 

15090846-1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

na, is foarte scumpe in plm, nu inteleg de ce.

 

The Other Macbook is the Macbook PRO 2012, It still good looking, but placing inside it an SSD makes it so **** expensive, and apple won't put inside more than 8 GB of Ram inside of it, so, If I'd choose to buy one and buy the 16 GB of Ram from 3rd Part, and is aroudn 200 euros, Plus a 600 Euros Samsung 512 SSD since the Apple one costs 700 euro.

 

https://discussions.apple.com/thread/4819927 

Share this post


Link to post
Share on other sites

butonez si eu putin pe tomshardware, ca sa-mi aduc aminte de tinerete :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma rog, discutia e sterila, oricum nu imi trebuie mai mult de 256gn pe macbook si in afara de asta, pierd garantia dca il schimb.

 

insa, e bine ca am aflat ceva ce nu stiam si daca pica dupa ce expira garantia, nu sunt obligat sa iau tot apple ci pot sa pun alta marca, mai ieftin. Ey credeam ca nu se poate pune altceva.

 

plm, asta imi mai trebuia, sa imi umplu memoria si cu mac-uri, os mavericks, ssd-uri si cacaturi apple  :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gandind putin superficial, ma gandesc ca aia de la istyle o sug agresiv cu niste adaosuri nesimtite

Evident ca nu sunt toate la fel, dar chiar si asa 700 euro costa un laptop decent sh. :)))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gandind putin superficial, ma gandesc ca aia de la istyle o sug agresiv cu niste adaosuri nesimtite

Evident ca nu sunt toate la fel, dar chiar si asa 700 euro costa un laptop decent sh. :)))))

 

toate produsele apple au adaosuri f mari  :))) si eu am crezut ca face misto de mine pana mi-a arat pretul. 

 

in alta ordine de idei, maine merge gagica aia la apple store sa vada daca ii pot spune un pret estimativ pt iphone 6 si sa faca pre-order.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a fost ieri, deci aia de la apple nu au dat nici o informatie.. doar ca pe 9 septembrie e lansarea, insa nu se poate face pre-order si nu au o data anuntata la care incepe efectiv vanzarea.

 

cacat, asta vine in romania pe 18 septembrie, sper din suflet sa fie suficient timp cat sa imi ia telefonul, in mod normal, daca e sa urmaresc cutuma anului trecut, lansarea 5c si 5s, a fost pe 9 si vanzarea a inceput abia pe 20  :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e totul pierdut, poate faceti sex.

 

D-ala fara obligatii, asa cum e bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.