Jump to content
Sign in to follow this  
blue

Telefoane, tablete si alte gadget-uri.

Recommended Posts

Nu stiu, nu mi se pare o chestie de bun gust.

 

La fel cum nu este de bun gust verificarea telefonului din 5 in 5 minute, alerta aia de la Whatsapp care te face sa scoti telefonul in timpul unei discutii. Eu sunt mai de moda veche.

 

Am observat la multe persoane chestia asta. Nu poti vorbi 5 minute ca scot telefonul pentru ca le-a scris cineva pe Whatsapp si trebuie sa raspunda. Fiind in general vorba de niste tampenii. Proasta crestere.

Edited by Bogdan
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine, bogdan are 4s.

Edited by RareÈ™

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, și încă ceva. Bogdan, cel mai tânăr de pe aici, e de moda veche.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine, bogdan are 3gs.

 

 

ah, n-am stiut.  acuma-l inteleg. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu la fel fac, n-am cum sa stau cu telefonul si cheia de la masina in buzunar cand stau undeva la masa, trebuie sa le scot ca ma incomodeaza. Ca si dau eu doi bani pe ce cred altii.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum toata lumea are telefoane de ultima generatie, chit ca cei mai multi au in ele cartel prepay. Asa ca nu mai inseamna nicio etalare pusul pe masa. Bine, mai putin la blue, avand champagne, sare in ochi si de ai fi pe luna.


Nu pot sa cred ca ai borseta. Nu pot. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scuza-ma, dar borseta mi se pare de prost gust la fel cum ti se pare tie pusul telefonului pe masa. Nu umblu nici macar cu portofel dupa mine, iar bani mai mult de 100 lei nici n-ai nevoie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
 

Acum toata lumea are telefoane de ultima generatie, chit ca cei mai multi au in ele cartel prepay. Asa ca nu mai inseamna nicio etalare pusul pe masa. Bine, mai putin la blue, avand champagne, sare in ochi si de ai fi pe luna.


Nu pot sa cred ca ai borseta. Nu pot.  :lol:

 

Stii ce e culmea? Telefonul de serviciu care de multe ori e unul ieftin si primitiv e tot in buzunar tinut. Dar smartphone-ul e pe masa.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

bine, io cu cheia de la alfa mea nu epatez nici sa vreau.  ma mai scoate telefonu' din rahat.  :(  si asta mai saptamana asta, ca dupa aia apare vreunu' ca pole cu iphone 6....  :((((

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scuza-ma, dar borseta mi se pare de prost gust la fel cum ti se pare tie pusul telefonului pe masa. Nu umblu nici macar cu portofel dupa mine, iar bani mai mult de 100 lei nici n-ai nevoie.

 

N-am zis ca am borseta d-aia de pietar prinsa la brau. Aia e intr-adevar de prost gust. Poate n-ai tu nevoie, insa eu am nevoie de bani cash la mine ca sa platesc diverse piese.

 

De exemplu, acum am la mine un portofel, un money clip, cablul de incarcare de la telefon, castile telefonului, niste servetele si un breloc cu chei. Unde naiba le pot pune fara borseta?

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pariu ca bogdan își tine portofelul în borseta și ca în portofel are agrafa pentru bancnote?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adevarul e ca totusi o borseta de umar mi-ar trebui si mie. Sunt singuru samsar care a plecat in Germania dupa masina cu servieta de piele, fac de ras bransa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pariu ca bogdan își tine portofelul în borseta și ca în portofel are agrafa pentru bancnote?

Am un money clip pentru bani mai multi. In portofel doar sume mici pentru mici plati. Tot de prost gust e sa scoti portofelul si sa se vada ca ai foarte multi bani la tine.

Pariu ca bogdan își tine portofelul în borseta și ca în portofel are agrafa pentru bancnote?

Rares are elastic de bani. Nu-i trebuie portofel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

plm. Dacă ai un telefon mai răsărit, dacă ai mașină, dacă ai bani în portofel, trebuie sa ai grija sa nu te vadă lumea. E de prost gust.

Exact Cum zicea WLF, mă doare-n cur de ce percep alții ca ar fi de prost gust.

În primul rand, la restaurant uita-te la tine în farfurie, nu la ce am eu pe masa. În al doilea rand, dacă scot portofelul sa plătesc ceva, nu e treaba nimănui sa se uite în el sa vadă câți bani am.

 

Ps. Prea ne fwte grija de alții. Ăsta e prost gust.

Edited by RareÈ™

Share this post


Link to post
Share on other sites

Discretia e o virtute. A fi stilat nu e la indemana oricui, e adevarat.

 

Da, tu impingi oliviera cu mare gratie.

 

Da, nu e treaba nimanui, insa ce te faci daca te vad unii ca ai vreo 2000 de lei la tine cand platesti un suc la vreun magazinas si dupa te urmaresc ca sa te deposedeze de respectiva suma? Daca esti fraier poti deveni foarte usor victima. Sa-ti iei un briceag aiurea nu e prea frumos. D-aia trebuie sa fii prevazator. Scoala vietii.

 

Multi fraieri fac figuri pe burta goala si ii vezi fara sa vrei.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

am tras linie si:

 

-putem face linistiti o echipa de fotbal

 

- ciupa n-are nicio treaba cu fotbalul, asa ca nu are loc in echipa

 

- kip se roaga sa ii placa sasele lui pole

 

- rares e pe val si nu o sa-si tina niciodata telefonul pe tavan, chiar daca vreodata chestia asta o sa fie la moda

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Io am făcut altă școală.

Se vede.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Discretia e o virtute.

 

Adică te uiți discret la altu-n gura?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.