Jump to content
blue

Filme, Seriale si Emisiuni TV

Recommended Posts

meh.

 

blue e mai uscat ca un piept de pui lasat prea mult la cuptor. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

deci e naspa cu spume, stim ca ai vrut sa spui pe intelesul nostru, insa te rugam, tu fiind cunoscator, te rugam draga blue, sa ne explici si bineinteles tu cunoscand ca procesul de productie a unui film este unul tehnologic deosebit, care duce in final la obtinerea produsului finit si ca productia de film se poate defini ca totalitatea operaÈ›iunilor desfășurate din prima zi a pregătirilor pentru realizarea unui film până în ultima zi din post producÈ›ie, care are ca final realizarea copiilor de exploatare în reÈ›eaua de difuzare, ce anume te-a dezamagit la acest act artistic ecranizat ?

 

scenariul ? regia? contructia personajelor? performanta actorilor? etapa de montaj s-a realizat sub asteptarile tale ? post sincronizarea audio poate ? transpunerea fotooptica a negativului de sunet ? montajul negativului de imagine ? coloana sonora ? 


sigur, asta venind din partea unuia care are in familie 2 actori si un director de teatru, plus prieteni de familie in bransa, ma rog unii au raposat intre timp.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai ma :(

 

N-are cum sa va faca față la toți...

Share this post


Link to post
Share on other sites

i-am promis ca-l tin in corzi 24 de ore, ca m-a enervat, de maine revenim la normal :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

The Drop, teatru, chiar n-au ce cauta nici macar in aceeasi idee.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum plm sa zici ca the drop e bun ca tu ai neamuri la teatru?? :))))))

 

Sau ii ziceai lui krebs?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar tu poti sa lasi de la tine vreodata?

 

Cate contraziceri si discutii pentru un film. Unuia ii place, altula nu. Da-l in mortii si-n familia lui de film.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu n-am zis nimic, deci nu am ce sa justific, tu esti cu afirmatiile si eram curios sa aflu bazate pe ce, ca aici ma mai pricep, sigur, nu la nivelul tau sunt convins.

 

mai ramane sa imi explici si ceva despre investment banking si m-am linistit, poate imi revolutionezi si viata profesionala :D

 

si sa stii ca este mai dificil sa faci teatru decat film (din anumite puncte de vedere si mai ales privind la jocul artistic), asta unu si 2 nu sunt numai actori sau regizori de teatru ci si de film, plecati prin afara unii si respectati ca profesionisti..

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie mi-ar fi placut filmul ala si daca era despre cacat. Tom Hardy si James Gandolfini. Prea tare.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar tu poti sa lasi de la tine vreodata?

 

Cate contraziceri si discutii pentru un film. Unuia ii place, altula nu. Da-l in mortii si-n familia lui de film.

E de duzina mai, n-ai ce-i face...

Share this post


Link to post
Share on other sites

poa' sa fie si regizat de fellini, blue tot ar tine-o pe-a lui. 

De amorul artei, LOL :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce inseamna ca-i de duzina ? la ce ne raportam ? avem un benchmark presupun. daca da, ce anume te-a facut sa apreciezi acel benchmark, in fata caruia acest film este un cacat ?

 

cunosc oameni educati si foarte manierati, care considera Casablanca un cacat.

 

chestia cu partile astea artistice ale vietii, este ca sunt extraordinar de subiective, la nivel profan, ori daca esti profan, nu face afirmatii care insulta alti profani, ca nu se cade. ah, daca suntem profesionisti in cinematografie, asteptam cu interes detalii care sa sustina afirmatia ca filmul este un cacat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-are cum sa va faca față la toți...

Up

 

 

Care n-ati apucat, n-are vârf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zi-mi si mie un film pe gustul tau pe care l-ai vazut in ultimul an.

Toate panzele sus?

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.