Jump to content
blue

Filme, Seriale si Emisiuni TV

Recommended Posts

Primele 2 au fost acceptabile dar ultimul a fost o mare dezamagire si pentru mine.parca l au facut in pripa sa se scape de sarcina

 

Intriga de toata jena,efectele speciale parca mai artificiale ca niciodata,atmosfera sumbra si fara perspectiva,per total impresie de ieftineala

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu il am piratat de vreo 2 saptamani, dar nu imi vine sa ma uit la el.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu m-am uitat nici la Lord of the Rings si sigur nu ma uit nici la hobiti. Astfel de teme nu ma atrag deloc. Cocosati, uratenii, balauri, pule maturi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie imi plac foarte mult sf urile,filmele gen fantasy sau orice i iesit din comun si iti solicita imaginatia

 

Lotr a fost misto,mai ales ca a combinat armonios si genul istoric care de asemenea imi place foarte mult

 

Dar ca orice zeama lunga si de subiectul asta s a tras prea mult dupa mine

 

Tocmai datorita succesului imens al primei trilogii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu abia astept Star Wars asta nou, anul asta parca iese. Nu imi dau seama cand se va petrece actiunea, cred ca este continuarea primelor parti, adica alea din 1979, de fapt ultimele parti cum ar veni, dupa ce il omoara pe vader, cu han solo si luke skywalker.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu stiu ce sa zic bre Pole, seria aia "noua" m-a cam dezamagit, si-a pierdut din farmec. parca a luat-o inspre "joc de copii, tra lalalala"

 

imi aduc aminte cu nostalgie de Startrek, serialul, de atmosfera din film, de problemele...filozofice pe care le ridica :) , de acea senzatia de special pe care o aveai cand il urmareai, in momentul ala. senzatie pe care filmele de-acum, sf-urile, nu o mai egaleaza. nu-mi spuneti ca eram si noi tineri, la fel au evoluat si celelalte aferente cinematografiei. dar scenaristii se pare ca sufera de retard. ori producatorii.

 

bam bum trosc. efecte speciale si poveste ioc. uitati-va la ce se poarta, transformers si alte rahaturi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da logic ar fi sa fie cu solo si luke ceva mai batrani,dupa 20 de ani gen

 

Ramane de vazut,lucas oricum e un geniu si plus de asta si a calculat foarte bine mutarile

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oricum, Stars Wars, indiferent de cum este facut, nou sau vechi, are un farmec aparte.

Si eu de-abia astept noua serie. Foarte misto teaser-ul ala de trailer.

Da, in 2015 iese, parca pe finalul anului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

deci acum am citit, continua episodul din 1983, Intoarcerea lui Jedi, asa ca e pe baza de Han Solo si Skywalker :D tare.

 

sunt putin ingrijorat, ca au vandut franciza catre Disney, dar il face JJ Abrams care a facut cateva seriale si filme faine. Lucas a iesit din schema complet, scenariul tot de JJ Abrams.

 

18 decembrie 2015

 

bine si eu mai astept Jurassic Park :) tot anul asta, in iunie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiam de faza cu lucas

 

In cazul asta nu stiu ce sa zic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plm, ma uit la taken 3, langa un cognac si o cafea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, asta al meu nu e chiar rau. Exagerat, da funny. Merge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cac pe Taken 3, urmatorul unde se petrece, la casa de batrani ?

 

las-o in ... goala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah, de ieri l-am împrumutat, știam ca am lăsat ceva bun pentru azi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

am chef de ceva cu mult DTS, zgomote, urlete, mugete, bubuituri, grohaituri, ceva solicitant pentru subwoofer.

 

Astea cu hobiti s-ar potrivi? Vazui o reclama la hbo si pare pe sistem true hd :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.