Jump to content
blue

Filme, Seriale si Emisiuni TV

Recommended Posts

Ma rog, tu probabil esti pe alte campii acum.

 

da cu petre :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aia de la HBO sunt niste idioti dupa mine. 

 

Au facut seriale geniale ca The Sopranos, dar au reusit sa distruga Boardwalk Empire si difuzeaza cretinisme gen Girls sau True Blood.

 

Iar ca seriale smechere, House of Cards se pisa pe Game of Thrones. Tot ca o parere personala in mod evident.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu poti face afirmatii la modul asta general

 

probabil si mie sau altuia i s ar parea un film sau serial la care se uita bogdan infantil sau de cacat

 

spartacus a avut multe exagerari,roma a fost pe ... lui

,

imi plac filmele care abordeaza genul istoric,conditia fiind sa fie cat mai veridice

 

si vikings intra in categoria asta,costumele si scenografia sunt extrem d bine realizate,scenele de lupta nu contin exagerari doar de dragul efectelor speciale

 

nici nu pun atata accent pe povestea in sine,cat pe scenele de lupta si modul de viata al acelor vremuri

Share this post


Link to post
Share on other sites

cele mai proste productii din UNIVERSUL cunoscut, sunt filme facute de Asylum si serialele facute de ScyFi, deci e full retard imediat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

House of cards n-am încercat. Nici vikingii.

 

sunt cu ultimul tren, mi se stie situatia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu poti face afirmatii la modul asta general

 

probabil si mie sau altuia i s ar parea un film sau serial la care se uita bogdan infantil sau de cacat

 

spartacus a avut multe exagerari,roma a fost pe ... lui

,

imi plac filmele care abordeaza genul istoric,conditia fiind sa fie cat mai veridice

 

si vikings intra in categoria asta,costumele si scenografia sunt extrem d bine realizate,scenele de lupta nu contin exagerari doar de dragul efectelor speciale

 

nici nu pun atata accent pe povestea in sine,cat pe scenele de lupta si modul de viata al acelor vremuri

 

sa nu aducem in discutie Black Sails, stim toti ce s-a intamplat dupa ce cineva nu a fost de acord cu realismul si costumele din Black Sails... 

 

 

am scris preventiv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Better call Saul imi place, dar nu e extraordinar. V-ati uitat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sly Eu le pot face si e chiar foarte simplu. :lol:

 

Ma cac in ele. Sunt doar niste seriale, nu trebuie sa devenim fanboys si sa le luam apararea.

 

Da, Vikings ala sigur e mult mai ok decat Game of Thrones, asta-i clar. Desi nu-l urmaresc, chestia se vede de la o posta.

 

Pe de alta parte, un film e intotdeauna doar un film.

 

Exista intr-adevar si filme capodopere, insa alea nu sunt seriale.

Un serial trebuie sa-l faci mai la repezeala, deci mai usor cu arta cinematografica.

 

Realismul si adevarul se pierd si dupa ce o chestie e povestita de la un om la altul. Daramite cand trec sute sau mii de ani. Ca sa stii exact ce a fost acolo trebuie sa fi trait perioada respectiva.

Filmele si serialele trebuie privite ca niste povesti.

 

La fel cum History e doar un canal de divertisment. Departe rau de istorie.

 

Iar viata reala e foarte greu de pus pe sticla. Putini au reusit s-o faca si nu in seriale.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, ati fost toti martori. I-am zis sa nu se uite la black sails. Nu m-a ascultat, acu' poftim dificultati.

 

Better call Saul imi place, dar nu e extraordinar. V-ati uitat?

stai sa vedem cum evolueaza. Deocamdata e bine bine, zic eu.

 

am așteptări mai mari pe viitor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce va rog e sa nu mai comentati pe filme din care ati vazut un ep sau deloc ca e penibil

 

io unul nu mi as permite sa emit pareri avizate in cazul asta

 

lui similea nu i a convenit ca aveau actorii dintii albi lol.pana la urma vorbim de un serial si nu un documentar istoric

 

din punctu asta de vedere roma sau vikings e foarte apropiat de atmosfera acelor timpuri

 

@bogdan,emiti idei cu caracter de axioma permanent.si permanent am impresia ca nu ti dai seama ca e doar parerea ta,indiferent de subiect

Share this post


Link to post
Share on other sites

E doar un forum, nu e nici o parere avizata. E doar parerea mea de om tampit sau nu.

 

Imi permit, asa ca las-o asa. E strict parerea mea, deci e bine asa.

 

Nu stiam ca aici suntem la associated artists.

 

Speram sa nu fie nevoie sa mentionez ca ma doare la penis de inimile ranite si de tampeniile luate personal.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

E doar un forum, nu e nici o parere avizata. E doar parerea mea de om tampit sau nu.

 

Imi permit, asa ca las-o asa. E strict parerea mea, deci e bine asa.

 

Nu stiam ca aici suntem la associated artists.

 

Speram sa nu fie nevoie sa mentionez ca ma doare la penis de inimile ranite si de tampeniile luate personal.

 

 

zic s o lasi mai moale cu ,cola,incepi sa devii paranoic.fara suparare

Share this post


Link to post
Share on other sites

După mine, serialele ca si exprimare cinematografică sunt practic inutile. Din astea "fashion" nu am servit decât breaking Bad si walking dead. Dar si asa, pe primul, cu toată prosternarea criticilor, după al doilea sezon cred, l-am văzut pe viteza x2. Ma efectiv dărâmă zeama de varză din jurul acțiunii, nu rezist psihic la dialog inutil şi imi cresc nervii exponențial doar la gândul că sunt xxxx episoade. La al doilea am renunțat de anul trecut, efectiv s-a imbecilizat iremediabil.

 

Exceptie a fost star trek pentru că acţiunea era diferita de la un episod la altul.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

corect. cum ziceam,si io de multe ori nici nu dau atentie dialogurilor.astept scenele de lupta sau sunt atent la detalii de costume,arme sau scenografie

 

in afara de serialele pe tema istorica nu m am uitat la nici un serial dupa sopranos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Better call Saul imi place, dar nu e extraordinar. V-ati uitat?

 

mie chiar imi place mult.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu ma uit la The Walking Dead. E ridicol. Doar plictiseala si curiozitatea ma fac sa ma uit in continuare.

Ma rog, sunt mai degraba un spectator pasiv. Daca nu se uita concubina, nu cred ca ma mai uitam. Sunt cu un ochi pe calculator si cu un ochi la serial.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hai bai nene, ca unele seriale sunt super misto tocmai datorita dialogurilor, House MD de exmplu sau Big Bang Theory, super amuzant.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai nu vorbeam de seriale de comedie,aia e altceva

 

ifx,te ai uitat la mortdecai ala cu johhny depp?merita efortul?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bogdan,emiti idei cu caracter de axioma permanent.si permanent am impresia ca nu ti dai seama ca e doar parerea ta,indiferent de subiect

Ar fi culmea sa scriu de fiecare data cate un disclaimer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu m-as uita cu placere inca o data la seriale clasice, gen married with children, seinfield, two and a half men, house md, si o gramada altele.

peseu, Wild Card, un 6 cu indulgenta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ar fi culmea sa scriu de fiecare data cate un disclaimer.

 

poti pune la semnatura  ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Păi da, ăla e sitcom, cu actiune locală, nu te lasă ca gheişa cu coaiele umflate şi gust de snagă pe cerul gurii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De sleepy hollow zici, Sly? Sunt la ora la care mi se dezactiveaza neuronii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.