Jump to content
blue

Filme, Seriale si Emisiuni TV

Recommended Posts

Am vazut filmu. Puteti spolia.

 

Oricum, slab, foarte slab. Astia fac filme pentru copii, sa fie cu explozii, cu efecte, dar povestea e fix pix. Cred ca si desenele alea animate sunt mai interesante.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stii ca tocmai l-ai desumflat pe Pole,da?

*dezumflat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merita vazut la cinema in 3D, chiar e foarte spectaculos, intr-adevar tehnologia a ajuns foarte departe.. Am gasit bilete doar in primul rand pe mijloc, dar ma jur ca de acuma la filme 3D numai in primu rand imi iau bilet, cred ca e absolut perfect. Dar actoriceste si ca story nu m-a impresionat cu nimic, foarte previzibil si un mare amalgam. Actorul ala de joaca pe Kylo Ren mi se pare un retard care trebuia sa ramana la drame emo. Cum plm sa il pui tu pe ala urmasu lui Darth Vader, sau macar daca l-ai pus, nu il pune sa isi dea casca aia jos nene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stii ca tocmai l-ai desumflat pe Pole,da?

*dezumflat

Las`ca il umfli tu la loc, stii tu unde e mustiucul, sa ai spor!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ba da nu mai face spoiler ce mortii ma sii, daca nu ti a placut tie, tre sa stiu eu cine i urmasul lui darth vader. ce ... mea bai nene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doar ai vazut traileru ce dracu, ala mascat ma refeream care seamna cu Vader. Ca si aspect ma refer, ca amandoi erau bad guys cu masca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

n-am vazut decat trailer-ul ala unde apare o cioara prin desert din care n-am inteles nimic.

 

ia sa caut.

 

acum i-ai dat tupeu lui mas si fac pariu ca in maxim trei zile ne spune cum se termina filmul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uita-te la trailere, nu iti dai seama de story din ele dar macar vezi personajele. Au inventat un altfel de Vader, tot asa cu masca, doar ca asta isi da masca jos la un moment dat si e un retard, ma asteptam la un actor mai badass, nu psihedelicu ala emo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dar apropos, daca tot facem spoilere, negrul ala din cate inteleg din trailere, e clona din aia storm trooper, deci inteleg ca toate clonele imperiale, sunt ciori ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum plm sa respecti pe asta ca si Darth Vader, sefu la the dark side of the force. Uita-te ce urechi are, cred ca specialitatea lui e auzul. Macar nu il puneau sa dea jos masca. Ala care a jucat pe Anakin inainte sa devina Vader era chiar un actor misto, la fel si ala de era Obiwan. Cu asta ne-am pricopsit acum si pentru urmatoarele episoade.

 

MV5BMzE2MTAzNzI2Nl5BMl5BanBnXkFtZTcwMTg0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aceeași senzație si la mine legată de masca ăluia. Oncepuse sa îmi placă personajul, chiar și vocea...nici fecioara aia transpirată nu e ok, are o mutră inexpresivă, joacă prost si nu i se potrivește rolul. In fine, scenariul e exact cum zice wlf, previzibil si copilăresc. Sabia creștină a noului rău e alt element idiot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu si daca ii tii gura plina :ph34r:

Rain draga, de ce atata ura?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ma, chiar imi placea personajul si vocea. Pana a dat masca jos. Am zis wtf, adevarul e ca nu am fost curios sa vad cine e Adam Driver si nici prin cap nu mi-a trecut ca o sa il vedem fara masca. Spre exemplu superpizda aia stormtrooper nu o vedem fara masca. Doar pe gayu ala negru. A fost o faza super gay in film, ma jur.

 

CTP le zice cel mai bine:

 

"m-a lovit aspectul personajului, un fel de sperietoare de ciori subțiratică. Darth Vader din 1977 era înfricoșător, te trecea un fior când apărea, vocea lui James Earl Jones avea inflexiunile Răului, era malefic la modul impunător, nu se agita, ataca masiv, fără grabă, imperial. Ăsta de acum e un soi de fan Vader, costumat în Darth Vader, la un carnaval Star Wars."

 

.....

 

"Calchiat și prostificat. Pare că un arierat mintal stă în spatele ecranului și apasă pe butoanele unui video game Star Wars cum îi vine, distrugând sistematic orice urmă de sense of wonder.

Sau, cine È™tie, regizorul o fi vrut să facă o urmare nu la „Star Warsâ€, ci la „Space Balls†al lui Mel Brooks, È™i nu m-am prins eu... "

Share this post


Link to post
Share on other sites

acum i-ai dat tupeu lui mas si fac pariu ca in maxim trei zile ne spune cum se termina filmul.

Am reusit performanta de a evita cu gratie fiecare film din seria SW. N-am de gand sa stric traditia :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma tu esti beat sau ai Munchausen syndrome ?, ai zis mai in spate ca l ai vazut.

Bai,deci tocmai l-am vazut! Pole, tre' sa povestesc niste faze...

apsolut fabulos! fix cum ma asteptam. Cand il pirateaza astia il mai vad de cateva ori. sunt acolo cateva chestii care-ti dau de gandit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce-ti poate da de gandit la SW? Serios acum

In plus, am specificat mai inainte ca ma doare-n cot de SW si citesc Dune...ce sa vad la SW, elementele inspirate din Dune?

Eu doar te tachinam ca ziceai ca nu vrei spoiler :D

Edited by MAS

Share this post


Link to post
Share on other sites

pleaca ma cu dune-le tau de aici. Dune auzi, mirodenia pulii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pleaca ma cu dune-le tau de aici. Dune auzi, mirodenia pulii.

Ia vezi ce recunoaste Lucas despre Dune :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rain draga, de ce atata ura?

Urari de bine, pentru tine  :flowers:

 

Si, ca  tot se vorbea de spoilere :D

post-534-0-58532300-1450691014_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

am vazut 2 episoade din the expanse ala

nu e construit rau, ma refer la premise, la efectele vietii in gravitatie mica, economie, etc... 

Edited by DOMI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.