Jump to content
blue

Filme, Seriale si Emisiuni TV

Recommended Posts

aici is de acord cu domi. pai probabil voiau oscar si pentru cacatul ala de film cu denzel, the equalizer :D 

 

aoleo, deci pe samuiel nu-l halesc nici cu emetiral.


in alta ordine de idei, ma uit la x-files, noul sezon, episodu' pilot :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa ce am vazut Californication, nu cred ca m-as mai putea uita la X Files cu David Duchovny fara sa ma pufneasca rasul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samuel L. Jackson nu prea e actor. Toate rolurile lui sunt aproape identice. Joaca in acelasi mod intotdeauna.

Ma rog, e actor, iar rolurile alea le joaca foarte bine, insa nu e de Oscar.

Ar fi culmea sa ia Oscar pentru cel mai bun actor cand exista unul ca Di Caprio.

Si ce zice Domi de Morgan Freeman se poate extrapola si in cazul lu' Nea Denzel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma, hai c-o zic io.. white men can't jump, da' black men can't act.

 

cu toata deferenta.

 

pai tot circul asta, este din cauza ca s-a ofuscat nevasta lu' will smith, ca nu a fost nominalizat barbasu la oscar pentru rolul din Concussion. L-ai vazut?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, am vazut filmul. Nimic deosebit. Nici macar subiectul n-a fost fabulos. O fi vrut Oscarul pentru ca a stiut sa imite accentul ala neinteresant.

 

Au uitat niggerii ca au castigat Oscarul pentru 12 years a slave, film nu foarte reusit.

E misto totusi ca acolo n-are acces cacatul ala de Kanye West.

 

La cat de cacacios e ala sigur ar vrea sa-i dea Oscar lui Kardashian aia.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

m-a umplut de spume 12 years ala, cred ca am scris si pe aici, deci ala parca a fost anul negrilor, in ... mea, din 5 filme, 4 erau despre sclavie.

 

bine, django mi-a placut :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va uitati la Black Sails ? A aparut primu episod din sezonu 3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu, acum ma uit la lucifer, ceva serial nou cu dracu'. e misto pilotul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut si eu pilotul acum vreo luna sau mai mult. Au mai iesit altele? Era al dreacu' de misto.  :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai doar pilotul, eu acum l-am gasit, zice pe imdb ca pe 25 ianuarie 2016 i-au dat drumul, nush cum dracu l-au piratat astia de prin august 2015 :D

 

http://www.imdb.com/title/tt4052886/episodes?season=1&ref_=tt_eps_sn_1

 

din pacate nu mai apare nimic legat de urmatorul episod, sper sa nu renunte la el...

Share this post


Link to post
Share on other sites

misto noul X files. 

l-am vazut si eu aseara. 

am vazut ca au bagt netflix si in Ro. 

Va spun ca nu prea merita luat  in primul an de la lansare, nu au mia nimic, adauga la fiecare 2 saptamani cate ceva, deci trebuie amcar un an sa ai o selectie serioasa. 

In belgia e de vreo 2 ani dar abia acum merita cu adevarat  aia 11 euro/luna. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu vad de ce m-as abona la netflix ala, cand gasesc orice serial gratis pe filelist sau rarbg, is pirat ce plm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

le ai la calitate buna, merg nativ pe tot felul de device-uri, etc..  e foarte comod. 

Si nu e scump. 

Mizeria aia de HBO era 5 euro si dau filme romanesti 4 seri pe saptamana.. 

astia cu negrii la oscar  deja a intrecut masura.. 

fiica lui mandela spune ca opresia e peste tot in lume,  saracii negrii din america, nu au nici o nominalizare la Oscar..  sufera din greu, opresie maxima. 

 

http://www.bbc.com/news/entertainment-arts-35395072

 

asa ca de acum probabil o sa aibe o nominalizare rezervata....

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.bbc.com/news/entertainment-arts-35395072

 

asa ca de acum probabil o sa aibe o nominalizare rezervata....

 

Asa procedeaza cautatorii de atentie, drama queens.

 

Singurul film impresionant cu negri, de anul trecut, a fost Straight Outta Compton. Asta asa, care sa aspire la Oscaruri.

 

Nu inteleg de ce se caca atata pe ei pentru niste premii, ca banii de pe filme oricum ii incaseaza, afacerile merg inainte, e doar o statuie.

De Will Smith mi-a placut deosebit doar in Bad Boys, la pachet cu Martin Lawrence, in rest nu pot spune ca a dat pe dinafara. Si-a ales si niste filme SF (gen pe care nu il prea halesc de fel) . A mai jucat in Focus (seamana a trilogia Ocean's 11/12/13 ), care a fost ok.

Pt fanii House MD.

 

 Asta e o atitudine demna de laudat. O face pentru fani (si pentru bani), daca ia premiu bine, daca nu noroc, mergem inainte, cu afacerile si restul chestiilor.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu cred ca singurul film serios si care mie cel putin mi-a placut, cu Will Smith, a fost The Pursuit of Happiness. Ma rog, filmele astea biografice gen, sunt facute special ca momeala pentru oscar. Si ala, Ali, tot cu smith, am inteles ca a fost laudat, dar nu l-am vazut, pentru ca ma doare fix in ... de box.

 

daca e sa urmaresti ce filme au luat oscar sau nominalizari, pai ai sa vezi ca 95% sunt biografii, adica plm, ne e lene sa inventam ceva spectaculos si cumva trisam cu biografii, gen mergi la sigur. In fine, nu ca ar fi ceva rau, mai invata si dobitocii astia ceva istorie.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citeste din nou, Simi fara leo .

 

Singurul impresionant cu negri din 2015.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

auzi eu is si relativ rasist si sa mor de nu ma irita astia la urma urmei.

 

in plus, ce mortii ma-sii e cu numele astea de si le dau negri, dr. dre, eazy e, ice cube, ice t, mc nush ce, ia mai da-va in .... nu le halesc mersu ala leganat, vesnica blinganeala imputita, atitudinea aia fandosita si de bataus wannabe. ia hai sictir ca poate imi pun si gluga alba peste ochi. Hai ciocu mic si la loc comanda ca prea au gura mare, numa din cauza ca le-au dat unii nas si fiu al dreq daca era cazu'.

 

#whitepower!

Share this post


Link to post
Share on other sites

pe asta l-ati vazut?

 

vad ca e produs si de Spielberg

Share this post


Link to post
Share on other sites

primele 2-3 episoade sunt ok, apoi s-a dus dracu' si nu m-am mai uitat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.