Jump to content
blue

Filme, Seriale si Emisiuni TV

Recommended Posts

The expanse e  tare, mie imi place, fata de ce SF-uri au fost de cativa ani, mai nou si filmele cu vampiri/zombie sunt bagate la SF.. 

Cum e construita societatea, confictele, tehnologia, se potriveste binisor.. 

 

mie mi-a placut. 

 

 

 

 

lista cu wineri  de oscar negri. 

 

http://www.uticapubliclibrary.org/resources/literature-and-film-guides/african-american-oscar-winners-and-nominees-acting/

 

Pai uite acolo filme frate.. Training Day - super film.. Million Dollar Baby, a luat Morgan Freeman de pomana,  tot filmul ala a fost  carat in spate de Clint Estwood si Hillary Swank... 

 

Sidney Poitier.. ala da actor.. Forest Whitaker

 

Dar din 2008 numai parnai, de asta sunt astia ofticati.. adica pana in 2008 np, acum din 2008 la Oscar numai rasisti, cand ei joaca numai in kkt-uri.. 

Edited by DOMI

Share this post


Link to post
Share on other sites

de expanse ala, n-am auzit, dar pare filmat cu telefonu mobil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

videoclipul pus de similea e 480p gen  cauta un trailer HD.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu la asta ma refeream, are imaginea aia de saracie cu buget redus, b rated shit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am vazut aseara primul ep. din X Files si a fost super tare.

Si mai urmaresc si Limitless - destul de ok.

 

Bad boys e o comedie misto rau, dar n-are treaba cu Oscarurile.

The Pursuit of Happiness e deosebit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

auzi eu is si relativ rasist si sa mor de nu ma irita astia la urma urmei.

 

in plus, ce mortii ma-sii e cu numele astea de si le dau negri, dr. dre, eazy e, ice cube, ice t, mc nush ce, ia mai da-va in .... nu le halesc mersu ala leganat, vesnica blinganeala imputita, atitudinea aia fandosita si de bataus wannabe. ia hai sictir ca poate imi pun si gluga alba peste ochi. Hai ciocu mic si la loc comanda ca prea au gura mare, numa din cauza ca le-au dat unii nas si fiu al dreq daca era cazu'.

 

#whitepower!

Confunzi balegarul cu inghetata.

 

Majoritatea ametitilor din ziua de azi, sunt fix ce zici tu, blingareala, li se vad chilotii, tatuati din cap pana in picioare si toti sunt "gangsteri".

 

La aia mai vechi e altceva, au lasat blingarelile, bataile de strada si impuscaturile deoparte. Apar la costum, au afaceri legale, etc.

 

Decat ca P. Diddy sau cum ma-sa isi zice, macar astia au ramas fideli numelui de scena.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majoritatea ametitilor din ziua de azi, sunt fix ce zici tu, blingareala, li se vad chilotii, tatuati din cap pana in picioare si toti sunt "gangsteri".

 

La aia mai vechi e altceva, au lasat blingarelile, bataile de strada si impuscaturile deoparte. Apar la costum, au afaceri legale, etc.

 

Eu mai ascult si acum Dr. Dre sau Snoop Dog. 

Still Dre, Forgot about Dre si multe altele mi se par foarte reusite. Insa le ascult pentru ritm, pentru ca suna bine.

Insa astia sunt departe de a fi niste modele. Gangsta rap-ul si hip hop-ul reprezinta doar niste manele din punct de vedere al versurilor si mesajului.

90% dintre cei care canta muzica rap isi prezinta o viata falsa, se dau bogati fara sa fie ca sa umfle matul smecherilor din spatele scenei. Cam cum fac manelistii. respectiv Dan Bursuc si diversi interlopi.

Cativa au fost mai destepti decat ceilalti (de ex: Dr. Dre) si si-au facut propria casa de discuri si au facut foarte multi bani astfel.

50 Cent ce e? Manelist 100%.

 

Pe faza cu numele Pole se enerveaza degeaba. Pe Snoop Dog il cheama Calvin Cordozar Broadus, Jr. Deci Snoop Dog e mult mai ok.  :lol:

 

Iar generatia asta noua de rapperi e praf. Tot felul de boschetari. Drake, Tyga, tot felul de saracii sinistre.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ics failes câh. Avea dreptate WLF. Si e chiar mai rau.

 

Ma uit la MAD MEN. Laic. Smart

Share this post


Link to post
Share on other sites

televizorul e d-ala smart

Cine seamănă, adună. Sau cine seamănă, se-aduna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cine-mi recomandă un film rusesc, fără subtitrări?

Share this post


Link to post
Share on other sites

bai avea dreptate WLF cu urmasul lui Vader din Razboiul Stelelor asta, adica efectiv e un pacalici in fusta, uscat si emo, ceva care n-are nici o legatura cu batranul Vader, deci e patetica rau treaba, au stricat tot misterul, nu trebuia sa-l arate fara casca, pai in vechiul sw, abia in ultimul episod ii da casca jos lu' vader.

 

adica bai nene, asta e lord sith in ... mea ? cel mai rau dintre cei mai rai, miezul din dark side ? si nu e spoiler ca vorba lui wlf, iti zice de asta inca din trailer.

 

e o gluma, se vede ca a luat Disney franciza, pana si costumul e de printesa disney, rochia aia neagra penibila.

 

adamdrivercover.jpg

 

adam-driver-v-man-03042015-lead01-600x45

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut un episod pe HBO dintr-un serial unde asta isi facea o laba, pur si simplu. Imagineaza-ti acuma cand te uiti la Star Wars ca lordu pulii e un labagiu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bai deci efectiv, labagiu' asta uscat, de unu singur, a stricat tot ce inseamna sw si dark side, sith lord si ce mai vrei tu, de fapt a stricat toata seria, mai multa credibilitate ar fi avut jar jar bings in rol de sith decat boschetele asta.

 

numai faptul ca se face atata misto de el peste tot strica toata ideea.

 

vader ala, pai in ... mea, numai cand intra in camera, nici nu trebuia sa zica ceva sau sa agite, ingheta cacatu-n tine... asa plm, intra printesa hormonala in rochie de seara cu sabia cruce, ce sa-ti zic.

 

hai ma lasi. huo! oare il mai continua ?

 

 

ma gandeam ca ceva de genul Tom Hardy era bun de dark side, un Bane din ala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, prinde Netflix fara abonament.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probabil a fost selectat pentru bogatia urechilor, umple casca lui DV .


da, prinde Netflix fara abonament.

 

Iti da dea curent la E60 fara probleme, doar atingand bateria cu degetele mici de la maini .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Abia acuma fusasi curios sa vezi Starwars? Cred ca a fost mai usoara dezamagirea decat sa il fi vazut atunci cand a fost lansat. Pe mine cel putin m-a dezamagit rau de tot. Eu nu stiam cine e Adam Driver ca actor si cand si-a dat masca jos, imediat mi-am amintit ca l-am vazut in serialu ala cand facea laba. Beat that.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.