Jump to content
blue

Filme, Seriale si Emisiuni TV

Recommended Posts

De ce i jeg ma?

Am un Asus ROG pe care lucrez, n am nimic sa i reprosez. In afara de acumulator, dar si la HP am avut aceeasi problema. La ala am inlocuit si incarcatorul de vreo 4 ori, fara exagerare.

Colegul meu are ceva Dell Precision, a costat de vreo 2 ori mai mult ca al meu si ii merge ca pwla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca are vreo 3 ani si ceva, bateria si-a dat duhul din senin de o luna si ecranul are tot mai multe puncte moarte, il tin legat la tv.

Asus-ul nu e seria business(x550c cu upgrade la 8gb ram si hdd la 7200rpm). Dell Latitude au la serviciu cativa, pai ii beton rau de tot. Repet, latitude, nu altele.

 

O fi bun ROG, insa la business in top sunt Dell Latitude, Lenovo Thinkpad si ceva HP.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum intreb eu, la ce se foloseste un laptop business? Fara ironie, plm, habar n am. Prezentari power point? :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Is mult mai solide si mai rezistente in timp. Si preturile incep de la 1000$ si merg pana in 2000$. Au pana si carcase metalice unele cu protectie importriva infiltrarii lichidelor in caz de varsare pe ele.

 

Plus posibilitate de docking station, bateria tine mai mult. Nu-s prea tari pe placa video insa compenseaza in rest.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Partea de business nu se refere la aplicatiile ce pot fi rulate. Ci la fiabilitate, la o constructie solida, nu plina de plastice care sar si crapa, la componente de calitate mai buna, la o tastatura mai rezistenta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai asus-ul meu scartaie ca podul bunicii cand il apuc. O fi subtire insa fiabilitatea lasa de dorit.

 

A ajuns desktop, nu il mai pot plimba nicaieri fara baterie, e mega enervant.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cac pe ele laptopuri. Un acumulator e mai ieftin ca alt laptop  :lol:

Zi ca vrei altu, nu mai cauta pretexte  :lol:

Acum m am uitat si eu la astea business de la Dell. Pacat ca nu au pe 17"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum intreb eu, la ce se foloseste un laptop business? Fara ironie, plm, habar n am. Prezentari power point? :))

C.c pe ele de letoape. Niciodata n-o sa dau banii pe unu.

Lol. Vad ca deja s-a dat :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cac pe ele laptopuri. Un acumulator e mai ieftin ca alt laptop :lol:

Zi ca vrei altu, nu mai cauta pretexte :lol:

Acum m am uitat si eu la astea business de la Dell. Pacat ca nu au pe 17"

Ecran + acumulator, deja nu mai merita.

XPS. eu asta o sa iau.

 

https://www.computeruniverse.net/en/family/60008090/dell-xps-13.asp

 

Daca vrei sa ai cosmaruri, cumpara ceva de la cel.ro

Am cumparat de la cel de mai multe ori, zero probleme.

 

E chiar prea mic ecranul, macar 14”.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am doua lenovo. Unul luat acum vreo 3 ani de la altex pe care il folosesc la atelier pt diagnoze&shit, merge de rupe insa bateria e cam pe duca. Daca lucrez cu el afara la temp sub 0 in max juma de ora e dus. Acum de bf am luat tot un lenovo, tot de la altex cu 1899 redus de la doua mii si. Nu ma pricep ce procesoare si kkt uri are in el insa un amic mi la recomandat ca asta se pricepe si repara asa ceva. Nu imi place ca e f subtire iar daca il apuc de un colt scartaie rau de zici ca se dezintegreaza. In rest e ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lenovo am vrut si eu initial, dar 8gb ram si ssd depasesc bugetul. Plus ca alea thinkpad refurbished nu prea au webcam. Ori e cu de toate, ori pas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

deci cu net neutrality asta, destul de clar explicat:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu ma mai uit din cand in cand la tampenia aia de serial Lethal Weapon, de pe Digi. Plm. Vreau sezon 3 la True Detective

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mor. Mi-e dor de-o tigara buna in subsol, printre bureti. Cu un pahar de fanta pe subufăr

Share this post


Link to post
Share on other sites

L-am văzut eu. E super bullshit.

Zice la un moment dat că free Syrian army luptă împotriva guvernului. Dar nu zice că lupta de partea Al Nusra, care e afiliată la Al Queda.

Nu zice ca free Syrian army s-a contopit cu Isis.

Free Syrian army sunt rebelii ăia "moderați" de care am tot auzit la TV. Nu zice că au primit arme cu tonele de la americani. De exemplu, mii de tow missiles, armă portabila antitanc.

Nu zice ca revoluționarii inițiali (2011) înjunghiat polițiști și militari neinarmati.

Nu zice nimic de suportul primit de rebeli de la turci și Arabia Saudită.

E o pierdere de vreme.

Atacul ăla chimic din 2013, care în documentar zice ca a fost ordonat de Assad, despre același atac ONU și Organisation for the Prohibition of Chemical Weapons spun clar că nu există dovezi concludente.

Aceleași 2 organizații au supravegheat preluarea arsenalului chimic de către rusi, după atacul din 2013. Cică guvernul (armata) a renunțat la tor arsenalul chimic. În documentar nu spune absolut nimic despre asta, toate atacurile chimice îs puse în cârca guvernului.

Si MULTE alte lucruri care nu au nicio treaba cu realitatea. White Helmets, printre altele.

După atac cu gaz sarin, aia de la white helmets spală victimele cu apă? Pai la asa ceva trebuie costum chimic, masca de oxigen, mănuși, tot tacâmul. Nu-i atingi pe aia cu mâinile goale și îi speli cu apă.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citește despre Muslim brotherhood.

Si, pe lângă asta, treaba stă în felul următor.

E vorba de alianțe între Siria, Iran și Rusia pe de o parte, Arabia Saudită și SUA pe de alta.

Ideea e următoarea: Arabia Saudită + Qatar voiau să exporte gaze naturale în Europa, subminand astfel Rusia, de la care EU importă 70% din necesarul de gaze. Venitul principal al Rusiei e din petrol și gaze. Asta înseamnă o Rusie cu economie slăbită, ceea ce nu deranjează deloc pe americani / NATO.

In al 2lea rând, o Rusie slăbită înseamnă un aliat slăbit al Iranului, ceea ce nu deranjează deloc nici pe Arabia Saudită, nici pe Israel.

Există înregistrări video de dinainte de 2011, de prin 2006 sau 2007, în care se vorbea deja de înlăturarea lui Assad, chiar înaintea lui ghadaffi.

Fostul secretar de stat al SUA, John Kerry, a admis în fața senatului USA, într-o audiere publică, faptul că Arabia Saudită s-a oferit să suporte absolut toate cheltuielile în bani ale SUA dacă aceștia îl dau jos pe Assad.

Asta e foarte pe scurt.

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.