Jump to content
blue

Filme, Seriale si Emisiuni TV

Recommended Posts

Si eu l-am vazut pe HBO si e fix cum spune Rares.

Practic e o manipulare, un documentar de propaganda pro-american.

In cea mai mare parte se merge pe chestii de sentiment. Cadavre de copii, spun de rusi ca bombardeaza peste tot si ca omoara civili, totul e menit sa trezeasca sentimente foarte puternice, iar ratiunea s-o adoarma.

 

Razboiul fix aia inseamna. Mate peste tot, oameni nevinovati ucisi, dezastru umanitar, haos, moloz.

 

Pare tot mai evident ca americanii n-au vrut deloc sa lupte contra ISIS pentru ca erau direct interesati ca dementii aia sa faca haos in lumea araba.

Iar faptul ca rusii s-au dus in forta peste ei ii deranjeaza maxim.

Nu exista bine si rau ci interese.

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Subminand astfel Rusia. Asta inseamna o Rusie cu economie slabita. Venitul principal al Rusiei'

 

 

 

Este ca te doare sufleţălul, cand o simti asa, subminata? Ca doar ai fost acolo si-ai vizitat, e oameni ei, c-ai vazut tu, deci porcii de americani.

 

Rares plus Mata Hari de la Soci

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Simi ube la americani. D-aia are jip :D

Edited by MAS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Simi e o enigma de o complexitate rarã si plinã de antiteze socio-culturale, totul dublat de o finã inteligenta emotionalã si caracterialã, integritate profesionala si principialitate fundamentala, dar si de o vasta cultura, educatie si o moralitate de substantã.

 

Pe de alta parte, sigur are un poster cu stalin in subsol.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu-i placeau lui filmele rusesti? 

 

Cred ca ideea e ca-i place sa-l contrazica pe Rares.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Simi e o enigma de o complexitate rarã si plinã de antiteze socio-culturale, totul dublat de o finã inteligenta emotionalã si caracterialã, integritate profesionala si principialitate fundamentala, dar si de o vasta cultura, educatie si o moralitate de substantã.

 

Pe de alta parte, sigur are un poster cu stalin in subsol.

Se spune ca dupa acest post lung si elaborat Pole ar fi cautat editia director's cut de anul trecut de la Bravo ai stil si nu s-a mai dezlipit de tv 24 de ore

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Îl mai țineți minte pe băiatul din ambulanță?

Citiți descrierea la a 2lea video și vedeți ce zice tatăl băiatului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am citit, Papiciulo. Ce zice, ca era furuos ca i-au filmat copilul, nu?

 

 

E tot o conspiratie americana, nu, sa stapaneasca lumea, plina de ruşi buni?

 

 

 

Voi, cei plecati. O categorie interesanta. Plecati, dar nu atat de departe, incat sa ajungeti in ea, dar nici atat de aproape de casa, incat sa n-o urati sub o aura de intelectual.

 

 

V-as tavali o toamna prin glodul si saracia si dramele de neuitat ale moldovei de dincolo de prut, sa va iasa pe ochi si pe cur logica asta a lui rusia e mai bine, ca america e ticaloasa.

 

 

Intelectualilor.

 

 

 

 

Sau, poate, tu nu esti asa. De fapt, sigur nu esti asa.

Ce-oi fi avut

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zice că i-au folosit băiatul pt. propagandă. Mai zice că armata (guvernul) a început să elibereze partea de est a orașului Aleppo, că s-au putut întoarce acasă, că situația s-a îmbunătățit.

Uită-te la "documentarul" de care zicea sbircris și apoi recitește ce am scris pe tema asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

E tot o conspiratie americana, nu, sa stapaneasca lumea

1. Conspirație (teoria conspirației) e un termen inventat de CIA, ca să zică despre aia care au prins cia cu mâna în sac îs nebuni, comuniști, antiamericani, etc. Ești în plasă și habar nu ai.

2. Cine are peste 900 de baze militare în toată lumea? (estimat peste 1.000, dacă iei în calcul bazele neoficiale "black sites", ca cea de la Abu Ghraib, Iraq. Sunt destule peste tot, Europa, Asia, etc)

3. Cine cheltuie mai mult cu armata decât următoarele 8 țări membre NATO? Știi că SUA are un buget militar mai mare decât Turcia, UK, Germania, Rusia, Franța, etc, luate împreună?

4. Știi că doar mărirea de buget pt armata SUA, care a avut loc acum vreo 2 luni, doar mărirea în sine e mai mare decât bugetul alocat de Rusia pt armată? SUA cheltuie oficial aprox 700 miliarde de dolari, mărirea fiind de aprox 70, pe când Rusia cheltuie anual aprox 64 miliarde de dolari anual?

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te las pe tine să te ocupi de departamentul "păreri", că (crezi că) ești bun.

Io am scris fapte. Le poți verifica, doar nu ai internet doar pt Facebook și e-mail. Fiecare își face ce părere vrea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol, rusii cred ca sunt programati genetic pentru crime si un comportament cotropitor si violent.

 

sunt ca animalele salbatice, oricat ai crede tu ca ai dresat un tigru, daca i-ai intors spatele, te asasineaza fara regrete. Rusii astia ai lu' Rares, nu cunosc nici regret, nici empatie si nimic nu cred ca egaleaza predispozitia astora catre criminalitate si bestialitate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar americanii, Pol, cum stapanesc ei lumea. Lasa-i pe rusi, ca am fost in ecscursie acolo, doar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

4. Știi că doar mărirea de buget pt armata SUA, care a avut loc acum vreo 2 luni, doar mărirea în sine e mai mare decât bugetul alocat de Rusia pt armată? SUA cheltuie oficial aprox 700 miliarde de dolari, mărirea fiind de aprox 70, pe când Rusia cheltuie anual aprox 64 miliarde de dolari anual?

Chestia asta ti-a marturisit-o Putin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

the Senate overwhelmingly approved an $80 billion annual increase in military spending

 

 

The bill would set the U.S.’s annual military budget at around $700 billion

 

U.S. military spending would exceed the total spending of its next 10 rivals put together

 

 

Articolul din care am citat e publicat în 19 septembrie, 2017.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dacă mai văd vreun film cu steven seagal, sparg televizorul, în mm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.