Jump to content
blue

Filme, Seriale si Emisiuni TV

Recommended Posts

mi se pare distractiv insa, ca niciunul de aici nu a vazut filmul. lol

 

in tot cazul, ca sa iti iei ca benchmark in viata, filmele, trebuie sa ai o personalitate destul de fragila imo.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu vreau sa l vad, gtfo. Ultimele două filme văzute au fost call me by your name si pantera plii neagra. Asta din urmă e o ghena de film, alalalt a fost mult mai interesant, sa mi bag pla de nu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stii cum e faza asta cu filmele care trebuie sa fie nasoale ca sa fie artsy si profunde?

 

E la fel ca si arta aia penala, gen mortul ala cu puIa sculata care era lasat prin Cluj parca.

 

E clar ca exista oameni care au un apetit neobisnuit pentru macabru, fetid, grotesc. Nu stiu de ce ar trebui sa fiu obligat sa apreciez asa ceva.

 

Si asta pentru ca e cel mai simplu sa iesi din mediocritate cu astfel de "arta". E mai greu sa excelezi respectand cat de cat regulile jocului.

Mult mai simplu sa "iesi din tipare" si sa creezi arta d-asta pe baza de soc si groaza.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

mi se pare distractiv insa, ca niciunul de aici nu a vazut filmul. lol

 

 

exact asta zic.  eu nu iau neaparat apararea filmului, ca nu l-am vazut.  pe mine ma distreaza analiza asta de cunoscatori romani buni la de toate si la nimic. :D

 

pana una alta, criticii il lauda, a luat premii. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu vreau sa l vad, gtfo. Ultimele două filme văzute au fost call me by your name si pantera plii neagra. Asta din urmă e o ghena de film, alalalt a fost mult mai interesant, sa mi bag pla de nu

Nimeni nu spune ca n-ar trebui sa-l vezi.

Ceea ce ma deranjeaza e ca tovarasul banatean simte nevoia de a arata dispret pentru parerile afisate.

Mie mi se pare un gunoi de film. Nu am nevoie de analize asupra parerii mele.

 

Pentru mine e simplu: film despre o femeie urata, frigida? Ma pis pe el, chiar nu ma intereseaza astfel de teme existentiale.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

filmele asta fac parte din arta contemporana.  chiar nu tre' s-o-nteleaga toti.  de fapt asa a fost si prin 60 de exemplu, cand au aparut beatles ii si muzica rock, au fost hateri din astia care ziceau ca nu e muzica.  istoria se repeta, tot timpul vor fi si mentalitati din astea.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

apropos de chestia asta cu arta neinteleasa and all that, sa nu uitam ca unul dintre cele mai scumpe tablouri din lume, reprezinta un fond albastru cu o dunga alba pe mijloc. Cred ca asta spune destule despre nivelul de intelegere al artei, in ziua de astazi:

 

https://www.google.ro/amp/s/nypost.com/2013/05/15/43-8-million-for-this/amp/

 

ps: si asta e super ludat de “critici”

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 de a arata dispret pentru parerile afisate.

 

 

 

ciudat, in postarea aia de pe politic, si tu aratai acelasi dispret fata de parerile afisate de romani necunoscatori.  asa ca tine. :D . de aia esti un super ipocrit. 

 

si crede-ma, nu te-ai suparat pe mine acu.   te-ai uitat in oglinda, de aia ti s-a umflat asa tare vena. :)

apropos de chestia asta cu arta neinteleasa and all that, sa nu uitam ca unul dintre cele mai scumpe tablouri din lume, reprezinta un fond albastru cu o dunga alba pe mijloc. Cred ca asta spune destule despre nivelul de intelegere al artei, in ziua de astazi:

 

https://www.google.ro/amp/s/nypost.com/2013/05/15/43-8-million-for-this/amp/

 

 

asta nu inseamna ca toata arta contemporana e de rahat.  hai mai pole, doar ai umblat prin lume, ce dracu. :) .  asta chiar nu e un argument. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am imaginatie multa. As putea oricand sa fiu regizor d-asta artsy, sa mor. Temele lor sunt atat de previzibile incat iti fac acum un scenariu din gatul mainii.

 

Fii atent aici:

 

Fata de liceu urata, neobisnuita sa fie bagata in seama. Sta in Balta Alba, taica-su e muncitor pe santier si ma-sa vanzatoare la Mega. Un bajet din clasa ei o agata intr-o zi si ii spune sa plece de la ore.

Se duc intr-o scara de bloc, asta are droguri la el, o drogheaza pe fraiera si dupa ii da o mue. Apoi o lasa acolo si pleaca. Asta dupa o ia razna, merge cu slobozul pe fata in tot orasul, se uita pierduta, nu intelege de ce nu ii este dragostea impartasita.

Premii la Festivalul Pulii mele.

Filmat cat mai urat, o tenta predominanta de gri. Temele dezbatute: consumul de droguri, probleme sociale, discrepante sociale, fragilitatea si inocenta unei tinere fete, varsta cercetarii.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

taci ca s-a pus egal intre beatles si masturbarea la frigide.

 

‘nough said.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ciudat, in postarea aia de pe politic, si tu aratai acelasi dispret fata de parerile afisate de romani necunoscatori.  asa ca tine. :D . de aia esti un super ipocrit. 

 

si crede-ma, nu te-ai suparat pe mine acu.   te-ai uitat in oglinda, de aia ti s-a umflat asa tare vena. :)

Nu m-am suparat pe tine. Daca m-as supara pe tine, ar insemna sa fiu un dobitoc. M-as supara cand cineva pe care-l pretuiesc m-ar jigni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

adevaru-i ca daca te iei dupa quincy jones, muzica lor era cam o laba. :D . deci poti sa pui egal :)))

 

 

dar asta a zis-o quincy, nu eu. :P


taci ca s-a pus egal intre beatles si masturbarea la frigide.

‘nough said.

 

si pole, e o chestie de perspectiva, tu acu te uiti in trecut la bealtles i si-ti plac, majoritatii din vremea aia nu le-au placut.  :)

 

in viitor probabil asa o sa fie si cu arta contemporana actuala, o sa fie ceva clasic ce place majoritatii, si o sa apara altceva care o sa fie "de cacat" pt majoritatea aia.  

 

 

si asa, la nesfarsit.

 

ma rog, sfarsitul ala cre' c o sa fie mai aproape decat credeam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

asta nu inseamna ca toata arta contemporana e de rahat.  hai mai pole, doar ai umblat prin lume, ce dracu. :) .  asta chiar nu e un argument. :(

 

 

unde am zis ca toata arta contemporana e de rahat? faptul ca am umblat prin lume chiar nu are nicio relevanta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ar trebui pole, ca doar n-ai umblat la samsarit ca mine. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

adevaru-i ca daca te iei dupa quincy jones, muzica lor era cam o laba. :D . deci poti sa pui egal :)))

 

 

dar asta a zis-o quincy, nu eu. :P

 

si pole, e o chestie de perspectiva, tu acu te uiti in trecut la bealtles i si-ti plac, majoritatii din vremea aia nu le-au placut.  :)

 

in viitor probabil asa o sa fie si cu arta contemporana actuala, o sa fie ceva clasic ce place majoritatii, si o sa apara altceva care o sa fie "de cacat" pt majoritatea aia.  

 

 

si asa, la nesfarsit.

 

ma rog, sfarsitul ala cre' c o sa fie mai aproape decat credeam. 

 

 

da nush, fara legatura cu beatles, mie cel putin, anii 50 mi se pare ca apartin celei mai misto perioade ever, de la tinute, pop art, moda, mai ales la femei, era o eleganta speciala, cam tot mi se pare misto din perioada aia, din 60 in sus s-au stricat, cu woodstock cred ca a inceput totul.

 

ma rog, mai putin rasismul ala mizerabil.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

se fac analize pertinente asupra unui film pe care nu l-a vazut absolut nimeni.  filmul a luat premiu, dar analizele se fac pe fondul unei critici facute de marele critic de film, nimeni altul decat somitatea in materie, dl Dan Negru. 

 

de fapt se arunca cu rahat in necunoscut, hobby tipic romanesc. :D o traditie romaneasca as putea spune. :D

 

Recunosc ca n am citit nimic.a inceput bine ziua oricum

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca nu-ti place de dan negru, asta te face rasist? 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

precis cineva spankuie maimuta in spatele monitorului 


femeia aia nu are chiloti

 

n are nimic ca e buna

Share this post


Link to post
Share on other sites

cineva probabil ca se intreaba la ora asta daca faza e facuta intentionat sau pur si simplu a uitat,ca se mai intampla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.