Jump to content
blue

Filme, Seriale si Emisiuni TV

Recommended Posts

Pai ce facem, ii stii adresa lui Ciupa?

 

Sa-l incingem

Zyz, aici fiscutam de f..list.

E sau nu e?

Share this post


Link to post
Share on other sites

de ce s-ar uita cineva la un film in care un trist se indragosteste de un...sistem de operare/soft inteligent?! auzi cica...as vrea sa te ating. looool da te n mortii tai de bulangiu

 

ai zice ca moaaa ce rupe normele, iti da cu o realitate iminenta in figura. dar e labar rau filmul. pacat de distributie

 

Trebuie sa privesti un pic mai departe de exagerarile din film. Mie filmul mi s-a parut o hiperbola a perioadei actuale. Si inca una foarte reusita. Oamenii isi pierd capacitatea de socializare, nu mai sunt in stare sa se exprime pentru ca mai mult comunica pe facebook sau email. Copiii mai mult se joaca pe calculator decat real, cu vreo minge sau cu niste jucarii simple, utilizandu-si imaginatia.

Exact spre dementa din film ne indreptam. Gandeste-te cati homalai timizi sunt in ziua de azi care nu sunt in stare sa-i spuna unei femei ceea ce vor. Agatamentele se fac pe facebook. N-ai poze cu masina, telefonul si cash-ul, parca te simti prost sa te bagi in seama. 

 

Daca se inventeaza vreun joc gen realitatea virtuala in care sa ti se para intr-adevar ca vezi, s-a terminat. O gramada vor prefera sa stea in casa pe jocuri de genul asta.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai ce facem, ii stii adresa lui Ciupa?

 

Sa-l incingem

Zyz, aici fiscutam de f..list.

E sau nu e?

Hmm, cuvant din 4 litere care incepe cu f. Trebuie sa fii foarte optimist sa ai o lista de asta la varsta ta.  :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm

 

Asa, ca noi

A revenit Zyz. Mi-a venit inima la loc :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebuie sa privesti un pic mai departe de exagerarile din film. Mie filmul mi s-a parut o hiperbola a perioadei actuale. Si inca una foarte reusita. Oamenii isi pierd capacitatea de socializare, nu mai sunt in stare sa se exprime pentru ca mai mult comunica pe facebook sau email. Copiii mai mult se joaca pe calculator decat real, cu vreo minge sau cu niste jucarii simple, utilizandu-si imaginatia.

Exact spre dementa din film ne indreptam. Gandeste-te cati homalai timizi sunt in ziua de azi care nu sunt in stare sa-i spuna unei femei ceea ce vor. Agatamentele se fac pe facebook. N-ai poze cu masina, telefonul si cash-ul, parca te simti prost sa te bagi in seama.

eu refuz sa cred ca asta e viitorul. ala din film deja nu mai discerne realitatea, ceea ce se rezolva cu tratament medicamentos sau mai rau....

 

mi se pare deja un cliseu. ca tehnologia distanteaza lumea. poate p aia cu materie cenusie degradata. tehnologia ajuta lumea sa se f..a, nu sa vrea sa.f ..a tehnologia...fuck dat shit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primul film pe care l-am văzut pe tema asta, cu o persoana virtuala care înlocuiește o persoană în carne și oase, a fost Simone, cu al pacino. A apărut acum vreo 10 ani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misto film. Foarte sexy tipa. Pentru o randare 3D, fireste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu refuz sa cred ca asta e viitorul. ala din film deja nu mai discerne realitatea, ceea ce se rezolva cu tratament medicamentos sau mai rau....

 

mi se pare deja un cliseu. ca tehnologia distanteaza lumea. poate p aia cu materie cenusie degradata. tehnologia ajuta lumea sa se f..a, nu sa vrea sa.f ..a tehnologia...fuck dat shit.

Nu ma dau vizionar, insa treaba asta cu tehnologia nu e buna deloc.

 

Desigur ca tehnologia are avantajele ei, insa din momentul in care preferi sa stai pe messenger decat sa-ti misti curul sa te intalnesti cu cineva personal, distantarea asta e evidenta.

 

Si nu e vorba de oameni prosti. Problema e ca oamenii au tot mai putin timp liber, muncesc foarte mult si socializarea online e mult mai la indemana decat cea reala.

 

Gandeste-te ca in afara exista multi oameni suficient de prosti incat sa fie prada pentru scammerii din Europa de Est care-i fac sa creada ca au o relatie care pana la urma se va concretiza cu o femeie sau un barbat din aceasta zona. Aia sunt atat de naivi incat trimit bani, fac totul ca lucrul asta sa se concretizeze. De ce? Tocmai pentru ca si-au pierdut capacitatea de a socializa normal. Calculatorul ii face sa scape de timiditate, isi gasesc cuvintele mai usor.

Vad din ce in ce mai des oameni care sunt impreuna, insa mai mult stau cu ochii pe smartphone. Lumea o ia razna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

13, film destul de interesant. Cu Jason Statham, mi a scapat filmul asta cu el pana acum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da' cum moare esti nebun.. bine, era cumva evident.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maine ma duc la Wolf on Wall Street.

 

Deci da, recomand cu caldura. La cinema daca vreti tzatze de-un metru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

îl aştept ca şi când, dacă e vorba de ţâţă. :drool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un cacat de film dupa parerea mea, cu un subiect ultra mega giga expirat. Unu castiga multi bani si face exact ce fac toti in filme, si ce viseaza melteanu de rand, orgii, betie si droguri. Si mai dureaza si 3 ore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai ma ca e misto realizat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

îl aştept ca şi când. :drool:

Loredana groza si Caramitru, vezi sa nu aiba similea o placa de patefon :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

bune si alea...io sper să gasesc viniluri cu ce-mi place mie, rockăreală veche şi mai nouă.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oricum filmul e inspirat dupa o fapta reala, cu exagerarile de rigoare bineinteles. Dar actorii joaca foarte bine si merita vazut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.