Jump to content
blue

Filme, Seriale si Emisiuni TV

Recommended Posts

zi-mi ultimul rol normal al lui Johnny Depp, ca numai personaje psihopate a jucat in ultimii ani sa-mi bag pla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cruise ii bate la cur de departe la salarii. Numai ptr misiune imposibila 1 si 2 a luat procente din incasari, adica 150 milioane ptr ambele plus 20 - 30 mioane partea fixa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zi-mi ultimul rol normal al lui Johnny Depp, ca numai personaje psihopate a jucat in ultimii ani sa-mi bag pla.

 

 

pai roluri normale oricine poate juca

Share this post


Link to post
Share on other sites

plm, face aceleasi roluri de trepanat transcedental, cpt. Sparrow de 3 ori, Willy Wonka, Johnny Maini Foarfeca, Sweeney Todd, Nebunul din Alice in Tara pizdii, Kemp (in rum diary), Barnabas in Dark Shadows, etc, si o ia de la capat ca se face iar Piratii din Caraibe si Alcie in tara minunilor 2,

 

Cred ca in afara de Tim Burton, nimeni nu poate sa lucreze cu el.

 

Acum face ceva nou, dar nu se puitea sa aiba alt rol decat de ceva spirit al unui calculator sau ceva de genul asta, Trancendence, apare numai 15 minute apoi este numai CGI si voce.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

In tropic thunder? Da, ma rog, nu m-a impresionat, sa nu pierdem din vedere ca era practic mascat tot, machiat, costum dr gras pe el, chelie, etc. Ai mai fi ras atat, daca era doar el ? Despre asta vorbesc.

E adevarat, insa a facut un rol misto, fara legatura cu alte roluri pe care le-a jucat.

 

Pe Johnny Depp nu-l halesc deloc. In afara de roluri ciudate, nu exceleaza cu nimic. 

In filme cu scenariu dement aproape ca nu ai pe cine distribui in afara de el, dar in rest nu face treaba.

pai roluri normale oricine poate juca

Nu e chiar asa. Un actor foarte bun transforma si da o nota de originalitate unui rol normal. 

Willy Wonka, Johnny Maini Foarfeca, Sweeney Todd, Nebunul din Alice in Tara pizdii, Kemp (in rum diary), Barnabas in Dark Shadows, etc, si o ia de la capat ca se face iar Piratii din Caraibe si Alcie in tara minunilor 2,

 

Cred ca in afara de Tim Burton, nimeni nu poate sa lucreze cu el.

Corect. Ca sa fac un joc de cuvinte mediocru, e din alt film. :lol:

 

Ala cu Sweeney Todd a fost o imbecilitate. A mai fost ala in care era un fel de vampir, alt cretinism.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bun, doar ca eram in clasa a III-a pe vremea aia. De mult n-a mai facut un rol normal. Cred ca se drogheaza tare de tot, are creierul ars.

Share this post


Link to post
Share on other sites

public enemy, john dillinger.

 

si the turist, cu a jolie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

parea "normal" :))

 

a fost aseara pe procinema All the king s men, cu Sean Penn, unul dintre cei mai buni actori. ce plm di caprio si j deep. fuck em

Edited by Max

Share this post


Link to post
Share on other sites

apropos, voi stiti animatiile alea, tot ale lui Tim Burton, tampeniile alea alb/negru gen cu oameni lungi si ochii mari si beliti, ceva ciudatenii abominabile... si acolo joaca Depp, ma rog, e voce.

 

l.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

in I am Sam, Penn joaca rol de retardat ? ca pare ca he went full retard.

Sean_Penn_in_I_Am_Sam_Wallpaper_2_1024.j

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma rog, eu nu sufar filmele cu retardati, nici Rain Man nu mi-a placut.

 

Ah, ba da, singurul care mi-a placut maxim a fost Forrest Gump.

 

Bine, Sean Penn joaca bine orice, da-l in plm, e smecher.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, mai nou o articuleaza pe Charlize Theron

 

charlize-theron-300.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai de plm, Charlize e my number one.

 

Parca si pe Scarlet aia a cocosat o.

 

Oricum la Hollywood se vad intre ei, nu i problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a aparut deja primul episod din top gear.. acu il dau jos.. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

a aparut deja primul episod din top gear.. acu il dau jos.. :)

 

 

O sa te amuzi si atat. Au inceput cu si mai multa caterinca. Subiectul e rasuflat in cazul primului episod.

 

O sa vezi ce si cum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radeti cat va tin plamanii, dar mie "Her" mi s-a parut un film genial. Incredibil de contemporan, aplicabil la societatea actuala. Genul de film minimalist, in genul arhitecturii nordice. Iar coloana sonora brici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radeti cat va tin plamanii, dar mie "Her" mi s-a parut un film genial. Incredibil de contemporan, aplicabil la societatea actuala. Genul de film minimalist, in genul arhitecturii nordice. Iar coloana sonora brici.

Si mie mi-a placut. O hiperbola pe care nu o intelege chiar oricine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut si eu in cele din urma American Hustle. E ok filmu.

Ce burta si-a tras Bale pt rolul ala, lol.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.