Jump to content
blue

Filme, Seriale si Emisiuni TV

Recommended Posts

 

The cannonball run - comedie

 

 super tare filmul,  de aici s-au inspirat cei de la gumball

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bullit, Vanishing Point, The Wraith, Thelma&Louise, Catch me if you can (1989), Duel, Runninig on empty - actiune

The cannonball run - comedie

Easy rider- motociclisti

Runninig on empty - pe asta nu l-am vazut. Mersi !

Share this post


Link to post
Share on other sites

bai sa vedeti "Pozitia Copilului", e foarte misto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aseara l-am vazut. Genial, intr-adevar. Mi s-a parut pe-acolo cu "Crulic".

Share this post


Link to post
Share on other sites

de cand ma bate tanti la cap cu filmul ala, poate ii fac diseara o surpriza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@verssatu: walking dead s04.ep.04  :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozitia copilului mi s-a parut extrem de fortat. Filmat misto in schimb. Un fel de hollywood wannabe.

Uitati-va la Crash (2004) daca vreti emotii umane. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

John Q e foarte fain, l-am vazut, On fire insa, nu stiu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

men on fire...

Edited by Max

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce porcarii sunt filmele astea cu zombii si vampiri. Au existat si unele ok, dar in ultimii ani doar gunoaie pline de stereotipuri.

 

De la Blade incoace nu cred ca a mai existat un film decent cu vampiri. Deja vampirii sunt protagonisti de telenovele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

men on fire...

 

e clasic denzel.

 

forgiveness is between them and

God. It's my job to arrange the meeting. creasy bear

 

gen i'm a proffesional....cu bomba n cur :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce porcarii sunt filmele astea cu zombii si vampiri. Au existat si unele ok, dar in ultimii ani doar gunoaie pline de stereotipuri.

 

De la Blade incoace nu cred ca a mai existat un film decent cu vampiri. Deja vampirii sunt protagonisti de telenovele.

 

World war Z a fost ok, din astea recente, la fel si I Am Legend, nu mai zic de 28 Days Later care e trend setter pt chestiile cu zombie, ca si stil ma refer. survive zombie apocalypse bla bla.

 

cu vampiri mi-a placut "interviu cu un vampir", parca asa se chema, cu Pitt si Cuise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu mi-a placut World War Z. In general nu-mi plac filmele cu Brad Pitt. Mi se pare ca joaca groaznic. Interviu cu un Vampir a fost misto intr-adevar.

 

Si I am Legend mi-a placut, insa nu e un film obisnuit cu zombie, e mult mai mult.

 

Ma refer la alea in care intotdeauna exista un grup in care se afla si cate o femeie d-asta ucigasa si grupul asta omoara cel putin cateva sute de mortaciuni la fiecare intalnire cu ei. Un fel de mini genocid de fiecare data.

 

A mai facut Brad Pitt un film groaznic care trebuia sa fie genial, dar a fost de fapt un gunoi: The Tree of Life.

 

Imi place ca l-a umilit Eastwood cu Trouble with the Curve ca raspuns la Moneyball.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PLM de autiști ce suntem.. Eu am scris "on fire", max a scris "men on fire" și Kip, "man in fire".

tocmai mi-a dat Similea PM să-mi zică ca titlul corect e "man on fire". Tot el a zis ca suntem autiști.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lol. Man On Fire am vrut sa scriu si eu. Noroc cu Galatz pipl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu mi-a placut World War Z. In general nu-mi plac filmele cu Brad Pitt. Mi se pare ca joaca groaznic. Interviu cu un Vampir a fost misto intr-adevar.

 

Si I am Legend mi-a placut, insa nu e un film obisnuit cu zombie, e mult mai mult.

 

Ma refer la alea in care intotdeauna exista un grup in care se afla si cate o femeie d-asta ucigasa si grupul asta omoara cel putin cateva sute de mortaciuni la fiecare intalnire cu ei. Un fel de mini genocid de fiecare data.

 

A mai facut Brad Pitt un film groaznic care trebuia sa fie genial, dar a fost de fapt un gunoi: The Tree of Life.

 

Imi place ca l-a umilit Eastwood cu Trouble with the Curve ca raspuns la Moneyball.

 

mie mi-a placut in Fight Club, Inglourious Basterds, Benjamin Button, The assassination of Jesse James (l-ai vazut?), Troy, seria Ocean's, 7 ani in Tibet, 12 Maimute, Seven si sigur mai sunt. Eu cred ca e un actor foarte bun.

 

Eastwood a facut un rol foarte misto in Gran Torino.

 

Dar nu cred ca are sens comparatia, sunt alte generatii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Legendele toamnei.

Are Brad Pitt si filme bune la activ. Toate cele enumerate de Pole si asta al meu, de ex.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fight Club, 7 years in Tibet, Se7en mi-au placut si mie. Troy mi s-a parut slab, Inglorious Bastards nu mi-a placut deloc pentru ca nu a avut nici o legatura cu adevarul istoric.

Ca actor nu e rau deloc, dar ca regizor e groaznic. Nu-mi place pentru ca a ajuns celebru pentru aspectul fizic, nu pentru calitatea sa de actor.

 

Inglorious Bastards intra in aceeasi linie cu alte filme americane despre alte razboaie pe care le-au schimbat in filme fata de realitate.

Exact cum ei castiga in filme razboiul din Vietnam si vietnamezii sunt niste fraieri, la fel si nazistii sunt de o prostie demna de desenele animate si gata sa fie macelariti de americani.

Al Doilea Razboi Mondial e un subiect prea serios pentru a fi trecut astfel in derizoriu.

Americanii rescriu istoria de fiecare data dupa cum au ei chef.

 

Eastwood a facut enorm de multe filme bune. Da, nu se pot compara.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.