Jump to content
blue

Filme, Seriale si Emisiuni TV

Recommended Posts

Inglorious nu s-a vrut vreun film istoric, ci un fiction, desi sunt convins ca au existat extremisti de genul ala in acea perioada.

 

Sa vezi Jesse James :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiu ca nu s-a vrut asa ceva, dar deja m-am saturat de nazisti ironizati si demonizati.

Daca erau asa fraieri nu se chinuiau atatea state sa-i invinga si n-ar fi durat atat de multi ani.

 

O sa-l trag. Mersi! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe uscata uscata aia nu o halesc eu. O silfida dubioasa, categoric frigida.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aici is de acord. Da filmu' tiu minte ca ma impresionase

Acu 15 ani

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jodie Foster in Contact

 

Ar trebui revazut

Poetry!

Misto ideea, mai greu cu finaul.

pole, ia de vezi Exit humanity.

Tot cu zombie, dar povestit interesant. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiu ca nu s-a vrut asa ceva, dar deja m-am saturat de nazisti ironizati si demonizati.

 

Lol, da' cum ai vrea sa fie facuti nazistii, daca nu demonizati? Sanctificati cumva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca ce-a vrut Ciupa sa zica e ca istoria e scrisa de invingatori, iar imaginea nazistilor in filmele americane nu e tocmai echilibrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lol, da' cum ai vrea sa fie facuti nazistii, daca nu demonizati? Sanctificati cumva?

 

Nicidecum. Insa ar trebui tinut la adevarul istoric. Erau nenorociti intr-adevar, dar foarte avansati tehnic.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu raman la parerea ca nu au fost mai nenorociti decat rusii. Nici pe departe. Nici macar la fel de "eficienti". Dar asta-i alta discutie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai evident ca nu e tocmai echilibrata in filmul ALA. dar ala e un film de tarantino, wtf? Asta zice totul, sau cel putim asa credeam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai da frate, nu are treaba cu istoria. lol, tarantino si filme istorice. e fiction, satira, nush cum sa-l numesc. poveste din aia mega exagerata cum face tarantino.

 

ia sa vedem ce-i cu Exit ala de zice Verssatu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu blue, nu e echilibrata in nici un film american pe care l-am vazut eu pana acum. Tarantino n-are nici o treaba cu filmele istorice, si asta-i adevarat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ca nu ziceti de men in tights al lui Mel Brooks ca nu e in concordanta cu istoria, looool.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

cine vrea istorie deschide o carte de istorie,nu se uita la un film produs la hollywood.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pana sa vad filmele alea nici n-auzisem de  Christoph Waltz dar am ajuns la concluzia ca da p-afara de talent tipul. Parca joaca foarte bine. Adica m-as fi asteptat la ceva misto de la un Samuel Jackson dar de la unu de care nu prea auzisem nici vorba. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

e genial Christoph Waltz, sa il vezi si in Django Unchained.

 

A fost cardinalul Richelieu, in cei 3 muschetari (2011) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vazut, vazut :)

 

Si Samuel Jackson a fost de zile mari in filmul ala. Bine, cum am zis, de la ala ma asteptam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samuel Jackson a avut un parcurs foarte interesant in viata. Foarte departe de stereotipul starului de Hollywood.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daaa. Am citit un interviu cu el anul asta. Genial omul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jucat si in niste filme de tot cactatul frate. gen Snakes on Plane, nu imi mai amintesc acum. Iar in star wars, de-a dreptul penibil, plm, motherfucking Jackson as a motherfucking JEDI ??? lol, mars ma.

 

ma rog, eu nu prea il halesc.

 

Un film fain cu el a fost insa ceva in care el se razbuna pe unul, pe un motiv toata aiurea, ceva film pe stilul Falling Down cu Michael Douglas. Nu imi amintesc acum, cu el si Ben Afleck parca...


mi-am amintit: Changing Lanes

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Changing_Lanes

 

oricum, mie mie se pare stereotip, nu e un actor versatil, aceleasi replici si aceeasi atitudine in toate filmele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daaa. Am citit un interviu cu el anul asta. Genial omul.

 

Rectific. Ma gandeam la Morgan Freeman.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.