Jump to content
blue

Filme, Seriale si Emisiuni TV

Recommended Posts

si asta ar trebui bifat.

 

e disponibil pentru publicul larg, dar cu niste panarame de subtitrari hardcoded, intr-o limba pe care n-o sa invatam niciodata.

 

 

http://www.imdb.com/title/tt2980516/

 

bai nene, nu vreau sa fiu bulangiu sau ceva, dar cine plm e Stephen Hawking asta, in afara faptului ca e un paralizat care vorbeste printr-un computer si mai apare prin comedii B rated sau emisiuni despre nimic, pe discovery ?

 

adica e nasoala drama omului, eu cred ca mi-as fi dat log off de mult, dar ma refer la cine e el ca om de stiinta ? ce a facut concret ? plm, ca tot n-am inteles.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pole, ce -i cu catacombele alea

 

Aia principala, desi nu e genu meu, e de tavalit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am 42 de filme noi pe hdd si nu ma pot hotar â cu ce sa incep

Incepe cu un format.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu nimic despre hawking, speram doar sa fie ceva de capul filmului :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

similea, merge vazut fimul, se termina dragut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E unu' care i-ar da lectii lui einstein si lui tesla

 

lectii la ce, la ventrilogism ? einstein si tesla au lasat ceva in urma, concret, asta ce plm lasa ? aparitii la tv ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Caut poze cu aia de tavalit.

 

ia sa-mi misc hoitu de pe canapea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta lasa sfaturi, ca de lucrat nu a putut. Omul e mort inca de la nastere. Ce vrei si tu acuma, sa te vad paralizat si sa vorbesti microfon de ala la gat, ce plm ai fi putu face?

Share this post


Link to post
Share on other sites

lectii la ce, la ventrilogism ? einstein si tesla au lasat ceva in urma, concret, asta ce plm lasa ? aparitii la tv ?

O sa lase in urma ce-a lasat si Einstein: teorii. In fond, e matematician la baza, nu inventator. Tesla a avut norocul sa aplice in realitate inventiile lui.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie-mi place super mult de Tesla. Omul a avut o viziune extraordinar de mare. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

omg KIP, acum descarc Homeland din nou, deci e cool inseamna sezonul :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesant e ca, cu toate inventiile si meritele recunoscute chiar si la vremea aia, dupa ce a demonstrat ca inventia lui, curentul alternativ, e mai buna decat curentul continuu al lui Edison, Tesla a murit sarac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bai nene, dpmdv, Hawking este un impostor si un arogant, pe setul de filmare la Star Trek, ca a aparut si acolo in cateva episoade, era vorba de warp speed in episod, ca warp 5, chestii din astea si el intr-un fel de gluma aroganta, zice "da, eu lucrez la asta".

 

daca o sa vad vreodata warp speed posibil datorita lui Hawking, am sa ma inclin, pana atunci, la torii suntem buni toti.

 

einstein si tesla, au marcat lumea la propriu, nu sufera comparatie cu limbricul ala.

 

si nu s-a nascut asa, e la 20 de ani parca i s-a declansat boala pulii, scleroza aia sau ce are.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bre Pole, a zis ca lucreaza la conceptul de warp speed pentru ca o viata intreaga s-a dedicat cercetarii mecanicii cuantice, teoriei relativitatii si a teoretizarii gaurilor negre. Deci, cumva, daca le-am intelege pe astea, am ajunge si la warp speed. Prea esti chitră.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierre

Vaillant. Mai tineti minte desenele animate de la inceputul anilor '90, apropo de Michel si Pierre Vaillant ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bre Pole, a zis ca lucreaza la conceptul de warp speed pentru ca o viata intreaga s-a dedicat cercetarii mecanicii cuantice, teoriei relativitatii si a teoretizarii gaurilor negre. Deci, cumva, daca le-am intelege pe astea, am ajunge si la warp speed. Prea esti chitră.

 

da plm, in cazul asta si eu lucrez la conceptul calatorie in timp si perpetuum erectus, de obicei dupa prima sticla incep sa aprofundez.

 

:)

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.