Jump to content
blue

Filme, Seriale si Emisiuni TV

Recommended Posts

bai acu ce l-am vazut si eu , mie mi s-a parut SUPER !

 

eu l-am vazut la IMAX si nu-l recomand (ca sala), efectele 3D au fost ca si cele de la o sala normala , cumva o rezolutie slaba , sub alte filme ce le-am mai vazut la IMAX ca si calitate a imaginii 3D

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigur e si link-ul ala plin de spoilere. Sa-mi bag pla, pana nu vad filmul asta am un fel de panica. Parca vad ca face cineva un spoiler major si se duce toata placerea de a-l vedea. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu l-ai vazut inca? Nu te uita la link, ala spune tot ce e interesant de aflat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ar trebui instituit un termen legal pana la care sa fie interzise spoilerele, gen macar 2 luni de la premiera. ctp ala, sa-l vad in gura, ca oricum e nemultumit si de faptul ca e in viata, mai da-l in ... mea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ctp ala, sa-l citesc in gura, ca oricum e nemultumit si de faptul ca e in viata, mai da-l in ... mea.

 :LMAO:

Share this post


Link to post
Share on other sites

CTP oricum e bolnav la cap. E milionar in euro si pana sa-i fure masina acum ceva vreme, mergea cu 1310. Iar dupa si-a luat tot o Dacia.

A scris si articol despre asta.

Are vorbele la el, dar sa mor daca am inteles ce-l recomanda sa-si dea cu parerea despre tenis si cinematografie.

Nu l-ai vazut inca? Nu te uita la link, ala spune tot ce e interesant de aflat.

Ma duc saptamana viitoare. Mersi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

CTP oricum e bolnav la cap. E milionar in euro si pana sa-i fure masina acum ceva vreme, mergea cu 1310. Iar dupa si-a luat tot o Dacia.

 

Huh?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sezonul 2 din Fargo e la fel de tare si dement ca sezonul 1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

The Hateful Eight - e bun filmul, in stilul caracteristic al lui QT. Nu are cine stie ce poveste, insa modul in care e filmat si rasturnarea de situatie il fac sa fie de vazut. Atentie, ca e lung, 2 ore si ceva.

 

Spectre (007) - in progress, efectele speciale sunt la el acasa, pana acum merita. Sa vedem ce aduc ultimele 90 de minute din film, ca nu am avut rabdare sa il vad dintr-o bucata (150min parca).

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

The hateful eight e deja pe torenti la calitate buna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spectre - merita si asta vazut. Acum l-am terminat.

 

Nu-s la calitate super buna, sunt dvd screener. Parerea mea personala, e ca sunt la un 7-8 din 10, 10 fiind un blue ray.

 

Pe tv de 81cm, legat la laptop se vede ok, decent.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ambele merita, doar ca personal, nu imi place la cinema si am fost in vreo 3 pana acum, inclusiv la Cinema City.

 

Pute a mancare, lume nesimtita si nu pot sta locului intre 90 si 150 de minute.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bai ce prost e Spectre, cel mai nasol Bond.

Share this post


Link to post
Share on other sites

deci mie mi s-a luat de pe la inceput, de la faza in care il impinge pe ala cu fiat-ul, pe straduta aia, deci mega de cacat, zero umor, cand i-a sarit aluia si airbag-ul cu intarziere, am zis ca inchid filmul.

 

plus prastia aia de aston cu gadget-urile pulii, gen pui buton de "atmosphere" la chestii din alea tipice masina Bond si de fapt era muzica de atmosfera, nu mai zic de flacarile vietii de pe esapament, mortii ei de ghena ce a fost secventa aia.

 

ma rog, eu inca ma uit, sunt pe la jumate, dar sincer parca ma uit la o parodie cu mister bean.


practic ma uit pana la final, doar pentru ca vreau sa il vad pe Christoph Waltz in rol de bond villain, banuiesc ca apare doar la final confruntarea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ba da nu mai face spoiler ce mortii ma sii

ar trebui instituit un termen legal pana la care sa fie interzise spoilerele, gen macar 2 luni de la premiera

Pole se face politician.

Share this post


Link to post
Share on other sites

filmul asta chiar merita spoilat da-l in plm.

 

un bond alcoolic, in parte schizofrenic, cu o mecla sifonata de cirozat necrozat, in faza finala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Simi o să se uite pe proiector, doar când apare dvd sau blueray rip.

Te rog sa mai povestești din film, pe măsură ce avansezi.

Mersi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.